Mi lesz a Volánnal?
A Volán társaságcsoport helyzetéről, finanszírozásáról, valamint a helyi közösségi közlekedésről egyeztetett a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős vezetőivel a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége (KMSZ)- tájékoztatta a szövetség közleményében szerdán az MTI-t.
A tanácskozáson a szövetség képviselői felvetették; a Volán-társaságok bármely magánvállalkozással szemben versenyképesek, de bizonytalanná válhat a helyi közösségi közlekedés jövője, mert a városok csak komolyabb erőfeszítések árán képesek finanszírozni a városi tömegközlekedést. A szaktárca szerint sem zárható ki, hogy az olcsóbb működés reményében néhány városban magánvállalkozókkal végeztetik a közösségi közlekedést az önkormányzatok – írják a közleményben.
A bértárgyalásokkal kapcsolatban a szövetség vezetői azt kifogásolták, hogy a volános szakszervezetek egy felhatalmazás nélküli szervezettel (Közúti Közlekedési Vállalkozások Szövetsége) kénytelenek tárgyalni, ezért azt szeretnék elérni, hogy a jövőben a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. vezetőivel, vagy a szaktárca képviselőivel tárgyalhassanak. Válaszként elhangzott, hogy a szakszervezeteknek most a bérkompenzációra kell koncentrálniuk, ugyanis jelenleg a bértömeg-gazdálkodás adta lehetőségek biztosítanak csak mozgásteret.
A tanácsozáson a szaktárca részéről Völner Pál államtitkár és Kerékgyártó János főosztályvezető, a szakszervezetek részéről pedig Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke, valamint a Közlekedési Munkástanácsok Szövetségének elnökségi tagjai vettek részt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.