Győrben nyit új gyárat a Leier
Még az idén beindítja kilencedik magyarországi gyárát a Leier Hungária Kft. Győrben – közölte Komlós Andor, a cég ügyvezető igazgatója.
Az építőanyagokat gyártó cég egy már meglévő üzemcsarnokot vásárolt meg, ahol a következő hónapok piaci igényfelmérésének megfelelően állítják össze a gyártandó termékek körét. Az ügyvezető hozzátette: a barnamezős beruházással megvalósult győri bővítésnek köszönhetően húsz fővel növelik a dolgozóik létszámát.
Elmondta, hogy a devecseri téglagyárban új gyártósort állítottak üzembe, a fejlesztés értéke ötszázmillió forint. A Veszprém megyei üzemben a termékteszteléseket követően jelenleg az engedélyekre várnak, és a terveik szerint még az őszi hónapokban piacra dobják a cég új tégláját – mondta Komlós Andor.
Az ügyvezető igazgató szerint az építőipari társaság az elmúlt tíz évben harmincmilliárd forintot költött a nyolc magyarországi üzemének fejlesztésére, és ez a válság ellenére folyamatos.
"A válság miatt átcsoportosításokat hajtottunk végre a gyártáskapacitásunkon belül. Volt olyan gyártósorunk, melyet ideiglenesen leállítottunk, de több, nyugat-magyarországi üzemünkben a kapacitás növelésére volt szükség ahhoz, hogy ki tudjuk szolgálni a keresletet. Ezekben a gyárainkban a nyár közepe óta több alkalmazottat foglalkoztatunk” – mondta a cégvezető.
A Leier Hungária Kft. 2010-ben 16 milliárd forint árbevételt ért el, a forgalom közel felét a mélyépítési-infrastruktúra beruházás és a kertépítés teszi ki. Tavaly a cég 400 millió forintos adózott eredményt realizált. Magyarországon az építőanyag-gyártással foglalkozó dolgozók létszáma ezer fő, az egyéb üzletágakkal együtt összesen kétezer főt foglalkoztatnak.
A cégcsoport hat országban – Ausztriában, Magyarországon, Lengyelországban, Szlovákiában, Romániában és Horvátországban – 36 működő telephellyel rendelkezik, és mintegy 200 millió eurós (60 milliárd forintos) éves forgalmat bonyolít.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.