Az Egyesült Államokban a legerőteljesebb a vállalati összeolvadás és felvásárlás (M&A), Kína második - adta hírül a kínai vállalkozási szövetség (China Enterprise Federation) csütörtökön.
A közlemény szerint Kína egyre több külföldi cégben szerez érdekeltséget, az ország által megkötött M&A üzletek értéke 2010-ben 169,6 milliárd dollár volt - ez az előző év 65,3 milliárd dolláros értékéhez képest több mint kétszeres növekedést jelent.
A világ összes M&A forgalma 2010-ben 2440 milliárd dollár volt, Kína részesedése tehát a piac 7 százalékát tette ki. Az Egyesült Államok ugyanakkor 34 százalékos aránnyal lett világelső, M&A forgalma ugyanis 822 milliárd dollár volt. A kínai vállalatok 2.556 üzletet kötöttek 2010-ben (ez a szám egy évvel korábban mindössze 255 volt), a legtöbbet az energiaszektorban - olvasható a közleményben.
A PricewaterhouseCoopers (PwC) könyvvizsgáló és tanácsadó cég tájékoztatása szerint Kína az utóbbi években elsősorban a természeti erőforrásokkal foglalkozó külföldi cégekre fordított figyelmet, hiszen a világ legtöbb energiát fogyasztó országáról van szó. Mindeközben a technológiai fejlesztések és a szolgáltatások is egyre jobban érdeklik a kínai vállalatokat - tette hozzá a PwC.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.