A Herendi Porcelánmanufaktúra a parlament határozata következtében továbbra is a munkavállalói közösség 75 százalékos és az állam negyedrészes tulajdonában működhet.
Az állami vagyonról szóló törvény hétfői módosításával ismét közvetlen, tartós állami tulajdonba került a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. részvényeinek negyede. Az Országgyűlés erről 331 igen szavazattal, egy tartózkodás mellett döntött.
Horváth Zsolt, Veszprém megyei fideszes országgyűlési képviselő, egy márciusban rendezett konferencián, Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettessel jegyzett javaslatát ismertetve arra emlékeztetett, hogy a világszerte ismert hungarikum kisebbségi tulajdonrészét az előző kabinet vette ki a közvetlen és tartós állami birtoklást felsoroló jogszabályból. A Bajnai-kormány ugyanakkor ennek során - mint mondta - egy szerencsésnek tekinthető szakmai hibát vétett, így eredeti szándékai ellenére sem tudta egy regionális fejlesztési holding tulajdonába adni a szóban forgó pakettet.
A kormánypárti képviselők által benyújtott javaslat indoklása szerint a Herendi nemzeti tulajdonban tartása garantálja, hogy Magyarország jövő nemzedékei számára is megőrizhető legyen ez a "valós hungarikumnak" tekinthető nemzeti kincs. A Herendi Porcelánmanufaktúra a parlament határozata következtében továbbra is a munkavállalói közösség 75 százalékos és az állam negyedrészes tulajdonában működhet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.