2011. március. 18. 19:28 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 18. 19:14 Gazdaság

Szatmáry Kristóf: reális a 4-6 százalékos növekedési cél

Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős államtitkára szerint minden esély megvan arra, hogy a gazdasági növekedés 2013-ra, 2014-re elérje a 4-6 százalékot.

"A most indított strukturális reformok hosszú távon csak akkor hoznak eredményt, ha az ilyen mértékű gazdasági növekedés teljesül" - mondta Szatmáry Kristóf pénteken, Szekszárdon, egy Tolna megyei befektetési kiadványt bemutató konferencián. Az államtitkár előadásában leszögezte: annak az ígéretnek a teljesülése, amely szerint tíz év alatt egymillió, 2014-ig 250-300 ezer munkahelyet teremt a kormány, a gazdasági növekedés következménye. Megjegyezte: termelő munkahelyekről van szó, amelyeknek betöltői a piacról kapják a fizetésüket.

Rámutatott: amennyiben 2014-ig le tudják vinni az államadósság GDP-arányos szintjét a jelenlegi 82 százalékról 60-70 százalékra, akkor az államadósságra rakódó kamatterhek csökkennek, és a felszabaduló forrásokat az állam gazdaságélénkítésre tudja fordítani. Hangoztatta: az összes intézkedés abba az irányba mutat, hogy Magyarország visszaszerezze azt a versenyképességi helyet a régióban, ahol 2000-ben volt. Utalt arra, hogy jelenleg Csehország és Szlovákia is megelőzi versenyképességi rangsorban Magyarországot.

Szatmáry Kristóf "utólag sikeres döntésnek" nevezte a bankadó bevezetését, amelyet azóta tíz-tizenkét európai ország is megtett. "Senki nem gondolta volna, hogy a magyar kormány képes már az első évben beszedni százmilliárd forintot nemzetközi banki intézetektől" - fogalmazott, utalva ugyanakkor arra, hogy a különadók nem sújtanak termelő ágazatokat.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?