2011. március. 10. 20:34 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 10. 20:25 Gazdaság

Pécs 2,8 milliárd forintos hiánnyal számol az idén

Csaknem 2,3 milliárd forintos költségvetési és félmilliárd forintos finanszírozási hiánnyal számol az idén a pécsi önkormányzat. A város költségvetését csütörtök este fogadta el a város közgyűlése.

A baranyai megyeszékhely az idén mintegy 44,1 milliárd forint bevétellel és 46,4 milliárd forint kiadással számol. A különbözeten felül további félmilliárd forint növeli a teljes hiányt. Utóbbi összeg abból adódik, hogy az önkormányzat hiányát működési hitellel, továbbá hosszú lejáratú hitel felvételével pótolja, amelyeket már idén el kell kezdeni törleszteni.

Páva Zsolt fideszes polgármester fegyelmezettnek és takarékosnak nevezte a frissen elfogadott büdzsét.  Hozzátette: az előző időszak gazdálkodása nagyban befolyásolja az idei számokat. "A stabilitás költségvetése fenntarthatóvá alakítja a rendszert" - jegyezte meg. Tóth Bertalan (MSZP) a költségvetési vita során megjegyezte: a városvezetés majdnem 3,5 milliárdos ingatlancsomag eladását tervezi, a szóban forgó ingatlanokat tartalmazó lista azonban egyelőre ismeretlen.

A közgyűlés elfogadta Trombitás Károly (Fidesz) utolsó pillanatban benyújtott módosító indítványát, amelynek értelmében Pécsett megszüntetik a közalkalmazottak béren kívüli juttatását. Ezt némileg ellensúlyozva a havi bruttó 100 ezer forintnál kevesebbet keresők bérét legfeljebb havi bruttó 8.500 forinttal emelik január elsejéig visszamenőleg, ez év november 30-ig. Ezzel a lépéssel összesen mintegy 300 millió forintot spórol a város.

A büdzsé a köztisztviselők béren kívüli juttatását évi bruttó 200 ezer forintban határozta meg. Pécs hitelállománya jelenleg mintegy 34 milliárd forint, a 2033-ig futó tartozásainak törlesztésére évi 3 milliárd forintot fordít.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.