Kína a G20-találkozón a nemzetközi pénzügyi rendszer reformját javasolja
Kína szükségesnek tartja a nemzetközi pénzügyi rendszer reformját, annak érdekében, hogy megakadályozzák külföldi vagyonok egy bizonyos valutában történő koncentrálódását - írta a kínai központi bank vezetője abban a kiadványban, amelyet a G20 pénzügyminiszterek pénteken megkezdődött találkozója alkalmából tettek közzé.
Csou Hsziaocsuan (Zhou Xiaochuan) szerint az átváltási árfolyamok kiigazításának nincs hatása a megtakarítási hajlandóságra. Csou már korábban jelezte: ezúttal sem hagyják, hogy Kínára árfolyamkérdésekben nyomást gyakoroljanak.
A világ vezető gazdaságait tömörítő szervezet, a G20-csoport pénzügyminiszterei pénteken és szombaton Párizsban tartanak megbeszélést, és tanácskozásukon az egyik központi téma a valutaárfolyamok nemzetközi rendszere. Megállapodásokat vár a nemzetközi közösség a világgazdaság egyensúlytalanságainak kérdésében: elsősorban abban, hogy hogyan lehetne az export növelésével csökkenteni az Egyesült Államok magas folyó fizetési mérleg hiányát, illetve miként lehetne a nagy külkereskedelmi többlettel rendelkező országokban, mint Kínában és Németországban, erősíteni a belső keresletet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.