2010. március. 23. 14:09 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 23. 13:53 Gazdaság

Százmilliókból verik vissza az invazív fajokat a Kiskunságban

Több mint félmilliárd forintot nyert a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága természetvédelmi területek rekonstrukciójára és a Kiskunság védelemre szoruló értékeinek megőrzésére – közölte a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KvVM).

A minisztérium közleménye szerint a nemzeti park a Környezet- és Energia Operatív Program keretéből 534 millió 510 ezer forint vissza nem térítendő uniós és magyar forrást kapott élőhely-rekonstrukciók megvalósítására.

A támogatás révén a nemzeti park visszaszoríthatja a Duna-Tisza közén egyre komolyabb veszélyt jelentő inváziós fajokat, mentesítheti azoktól a természetvédelmileg értékes területeket. Emellett megvalósulhat Soltszentimrén a szikes gyepeken az egykori rizskalitkák töltéseinek, árkainak felszámolása, a terület vizeinek visszatartása.

A támogatás célja továbbá, hogy a biodiverzitást növelő szegély-, és nyíltvízi élőhelyeket alakítsanak ki a Kolon tó zárt nádasában, valamint megelőzzék az 52-es főút által kettévágott vizes élőhelyek kétéltű állományának vándorláskori pusztulását, kétéltű átjárók kiépítésével. Ezen felül a támogatásból olyan denevér élőhelyeket, tornyokat hoznak majd létre, amelyek pótolják az állatok hiányzó természetes búvó és szaporodó helyeit. Az igazgatóság a projektet 100 százalékos támogatási intenzitás mellett, önerő nélkül 2013-ig valósíthatja meg.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.