2010. február. 19. 16:04 MTI Utolsó frissítés: 2010. február. 19. 15:54 Gazdaság

Lufthansa-sztrájk: nem közeledtek az álláspontok

A jövő hétfőtől tervezett Lufthansa-sztrájk előtti utolsó munkanapon nem sok remény van arra, hogy közelednének az álláspontok a társaság vezetése és a munkabeszüntetésre készülő pilóta szakszervezet, a Vereinigung Cockpit (VC) között.

 

Csütörtökön a Lufthansa vezetése közölte, hogy törvénytelennek tartják pilóták sztrájkját. A társaság jogászai jelenleg vizsgálják a jogi helyzetet és a szakszervezettel szembeni kártérítési követeléseket - közölte a társaság alelnöke még csütörtökön. A négy napos munkabeszüntetés 100 millió euró kárt okozna a cégnek. A VC szakszervezet szerdán közölte, hogy február 22-től 25-ig sztrájkot tartanak, amely az egyik legnagyobbnak ígérkezik a német légitársaság történetében. A munkabeszüntetés a Lufthansa leánycégét, a Germanwingset, és a Lufthansa Cargót is érinti. A pilóták 6,4 százalékos béremelést és a 4.500 munkahely megtartását követelték a vezetéstől, a tárgyalások azonban decemberben kudarcba fulladtak. A Lufthansa pilótáinak kezdő fizetése évi 62 ezer euró körül van, egy kapitányi pozíció 110 ezer eurót jelent évente, ami 250 ezerre is felmehet. Emellé még több szociális juttatás is jár.



A Lufthansa szóvivőjének kora délutáni tájékoztatása szerint egyelőre nem zajlanak megbeszélések, mindamellett a cég az utolsó pillanatig kész tárgyalásra. A társaság vészforgatókönyvvel készül a sztrájkra, ennek részleteit pénteken délután fogják ismertetni. A Lufthansához tartozó Germanwingsnél azt közölték, hogy  sztrájk ellenére a járatok kétharmada üzemelni fog.
zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.