2010. február. 16. 18:39 Utolsó frissítés: 2010. február. 16. 18:41 Gazdaság

El akarja adni az EMI a legendás Abbey Road-i stúdiókat, a Beatles kultikus helyét

Nehéz pénzügyi helyzete miatt el akarja adni legendás londoni, Abbey Road-i stúdióit az EMI brit zenekonszern – értesült a brit sajtó.

 

A Beatles legendás Abbey Road című albumának borítója. Kultikus hely
AP

A stúdiók a Beatles hasonló címet viselő albuma révén váltak világhírűvé, az EMI most az eladás révén szeretné csökkenteni tetemes adósságát – számolt be a Financial Times kedden.

A zenekonszern, amelyet 2007-ben a Terra Firma befektetőcég vett át, a 2009 márciusáig tartó üzleti évben csaknem 544 milliárd forintnak megfelelő veszteséget halmozott fel és fizetési nehézségektől is tartott.

Az Abbey Road-i stúdiók azonban még mindig a kiadó sikerkorszakára emlékeztetnek, turisták mind a mai napig elzarándokolnak a London északi részében fekvő létesítményhez, ahol a Beatles lemezborítóját utánozva átmasíroznak a zebrán.

Az EMI 80 évvel ezelőtt tett szert a stúdiókra, amelyeket a második világháború idején propagandacélokra használtak, itt vették fel a kormány hanganyagait. Később a Beatles mellett a Pink Floyd és a Radiohead is vett fel lemezeket az Abbey Roadon, és itt rögzítették A gyűrűk ura filmzenéjét is. Az utóbbi években azonban a stúdiókomplexum dolgát megnehezítették az olcsóbb felvételi lehetőségek.

A kiadó egyelőre nem akarta kommentálni a lap értesüléseit az állítólagos eladásról, amely minden bizonnyal milliókat hozna az EMI konyhájára. Az sem világos, hogy a konszern a létesítménnyel együtt az Abbey Road márkanevet is eladná-e.

Beatles rajongók az Abbey Roadon, az EMI studiók közelében. A zene itt lakik
AP

 

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.