2008. november. 10. 16:55 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 10. 16:43 Gazdaság

Merkel és Európa segítségét kéri az Opel

Az Opel azzal a szokatlannak számító kéréssel fordult Angela Merkel kancellárhoz: járjon közbe annak érdekében, hogy az Európai Beruházási Bank 40 milliárd eurós hitelprogrammal segítse az új gépkocsik értékesítési lehetőségeit.

Ezen túlmenően az Opel szorgalmazta, hogy Németországban vezessenek be egyfajta jutalékot a több mint 10 éves gépkocsik ócskavasként történő értékesítése  esetében, továbbá  alacsony kamatú hitelekkel támogassák új személyautók vásárlását. Az autógyártókat  ezáltal segíteni kell abban, hogy új és az eddiginél jobban környezetbarát modelleket fejlesszenek ki.
    
A kancellárnak küldött levelet a szóvivő szerint egyebek között az Opel anyavállalatának, a General  Motorsnak az európai vezetője, továbbá az Opel elnöke írta alá. A levéllel kapcsolatos sajtóértesülést délután az Opel rüsselheimi szóvivője is megerősítette.
    
A német kormány, illetve a kancellári hivatal egyelőre nem reagált a mindeddig példátlannak számító megkeresésre.
    
Ezzel egy időben  Financial Times Deutschland című német üzleti napilap arról számolt be, hogy a General Motors általános takarékoskodásra szólította fel európai menedzsereit. Az újság információi szerint a követelmény az, hogy az amerikai autókonszern európai részlege 2009-ben 750 millió dollárt takarítson meg. 
    
Az európai autópiac az elmúlt hónapokban jelentősen visszaesett annak következtében, hogy a kialakult pénzügyi válság, illetve a fogyasztók, valamint a  vállalatok elbizonytalanodása nyomán  erősen visszaesett a kereslet. Több európai, s köztük németországi autógyár a termelés csökkentésére és  arra kényszerült, hogy több 10 ezer alkalmazottat kényszerszabadságra küldjön.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2024. december. 29. 20:00

Dobó Kata amerikai filmje és Andy Vajna vikingjei is az élmezőnyben – Hollywood legnagyobb bukásai

Hollywood legnagyobb bukásai közt van olyan film, amely öt rendezőt fogyasztott el, köztük Coppolát is. És olyan is, amelynek zsiráf szereplője rálépett a saját péniszére. Börtönbe küldött rendező, reciklált díszlet, elhízott rabszolgalány és egy elképesztő szexjelenet – Tim Robey, a Telegraph filmes újságírója Box Office Poison című könyvében mesél a legendás bukások hátteréről. A szerzővel beszélgettünk.