Tovább gyengült a forint a bankközi devizapiacon
Gyengült a forint a bankközi devizapiacon hétfőn kezdeti erősödést követően, nemzetközi devizapiaci hatásra.
Az MNB várakozásoknak megfelelő döntése az alapkamat tartásáról nem gyakorolt közvetlen hatást a forint árfolyamára. A jegybank véleménye szerint a forint gyengülését fundamentális okok nem indokolják. Az MNB kifejezte szándékát, hogy abban az esetben, ha a forint árfolyama veszélyezteti az inflációs célt, vagy a pénzügyi stabilitást, közbe fog lépni. A forint október eleje óta a nemzetközi pénzügyi válság hatásaival összefüggésben már mintegy 12 százalékot veszített árfolyamából az euróval szemben.
A forint és a régiós devizák délutáni gyengülése párhuzamosan történt a dollár erősödésével az euróval szemben. Míg délelőtt 1,3500 dollár felett is állt az euró, erősebben a hét végi 1,3450 körüli árfolyamnál, addig délután négy óra felé már 1,3350-re gyengült. Az euró dollárárfolyamát a Fred Bernanke Fed-elnök nyilatkozatának tartalmával kapcsolatos találgatások gyengítették.
A dollárt 201,50/60 forinton jegyezték hétfőn délután a bankközi kereskedelemben, szemben a péntek délutáni 200,10/20 forinttal. Az EKB 1,3424 dollárban állapította meg hétfőn az euró referencia árfolyamát, a pénteki 1,3404 dollár után.
Az MNB hivatalos devizaárfolyam jegyzése alapján egy svájci frank 173,75 (pénteken 175,03) forint, 100 japán jen pedig 193,36 (196,62) forint.
A bankközi forintpiacon továbbra is valamivel 8,00 felett állt az egynapos (o/n) kamat. Az ÁKK 30 milliárd forint értékben hirdetett meg likviditási kincstárjegyet hétfői aukcióján, de a felajánlott kondíciók mellett nem fogadott el egyetlen ajánlatot sem.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.