2007. december. 14. 17:45 MTI Utolsó frissítés: 2007. december. 14. 17:45 Gazdaság

Gyengült a forint a bankközi devizapiacon

Jelentősen gyengült a forint a budapesti bankközi devizapiacon pénteken. Bár reggel még előző napi értéke közelében, 252,35/45 forinton jegyezték az eurót, a továbbra is meglehetősen illikvid piacon egy komolyabb londoni befektető üzletkötései elegendőnek bizonyultak ahhoz, hogy az árfolyam egészen 254,80-ig változzék; kisebb korrekció után délután fél ötkor az euró 24,15/20 forintot ért.

Az okok között a kereskedők a feltörekvő piacok devizáinak általános gyengeségét, a széles körben kialakuló profitkivétet és az ideig-óráig ugyan mérséklődő, alapvetően nem szűnő kockázatkerülési hajlandóságot is megemlítették.
 
A forint péntek délután úgy került 9,98 százalékra a beavatkozási sáv közepétől, hogy pénteki 68 bázispontos gyengülése ennek az irányzatnak immár az ötödik napját jelentette - az elmúlt két hétben mindazonáltal végig 10 százalék feletti értékek szerepeltek a statisztikában.
 
A dollár a nemzetközi piacokon is látványosan erősödött, az euró/dollár árfolyam immár 1,4440; az euróval szemben is gyengülő forint és az euróval szemben erősödő dollár közös hatása a forint rendkívül erőteljes gyengülése a dollárral szemben: az árfolyam, ami csütörtökön még 172,15/25 volt, péntek délutánra 176,00/10-re módosult: október 24. óta nem volt ennél magasabban a szint.
 
Nincs változás a bankközi forintpiacon, tart a likviditásbőség: az O/N kamat változatlanul 6,50 százalék.
 
Az állampapírok másodpiacán egyöntetű hozamemelkedés volt tapasztalható: szinte az árfolyamgörbe teljes hosszában 5-6 bázispontos többlettel fejeződött be a pénteki adásvétel.
zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.