Esett a BUX, jelentősen erősödött a Richter
A Budapesti Árutőzsde részvényindexe, a BUX 0,58 százalékos, 139,01 pontos gyengüléssel 24 016,75 ponton zárt csütörtökön.
A forgalom 25,6 milliárd forint volt, a vezető részvények közül a Richter 3,17 százalékot erősödött, a Magyar Telekom 0,20 százalékos erősödést mutatott, az OTP 2,14 százalékkal, a Mol 1,20 százalékkal gyengült.
A forgalomból 7,4 milliárd forinttal vette ki a részét az OTP, a Mol forgalma 6,5 milliárd forint volt, a Richteré 5 milliárd, a Magyar Telekomé pedig 1 milliárd forint. Meglepően magas, 3,6 milliárd forintos forgalmat ért el a Fotex.
A Mol 245 forintos árcsökkenéssel 20 105 forintra gyengült. A Magyar Telekom ára 2 forintos erősödéssel 1 002 forinton alakult. Az OTP 187 forinttal 8 542 forintra gyengült. A Richter 1.250 forinttal 40 700 forintra erősödött.
Farkas Róbert, a Raiffeisen Bank részvénykereskedési igazgatója elmondta, hogy a napokban közölt vállalati eredmények összességében csalódást okoztak, és sokan profitrealizálásba kezdtek. Ez csütörtökön leginkább az OTP-papíroknál mutatkozott meg, ahol a 7,4 milliárdos forgalomban a papír ára 2,14 százalékkal csökkent.
A Mol a vártnál gyengébb múlt év negyedik negyedévi eredményére már napokkal ezelőtt reagált a piac, a csütörtöki 1,2 százalékos árcsökkenés már inkább stagnálásnak nevezhető a 20 000 forint feletti értéksávban.
A Richter szárnyalása mögött a részvénykereskedési igazgató szerint valószínűleg néhány befektetői szolgáltató felminősítése feltételezhető. Az Erste például tartásról felhalmozásra minősítette fel a papírt. Mindez közrejátszhatott a csütörtöki 3,17 százalékos erősödésben. A Richter erősödése hatással volt az Egisre is, ez a papír 2,48 százalékkal növelte értékét csütörtökön.
Farkas Róbert elmondta, hogy a csütörtöki 0,58 százalékos BUX-gyengülés teljesen megfelelt a régió többi piacán tapasztaltaknak, hasonlóan teljesített a lengyel és a cseh tőzsde is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.