2006. október. 11. 09:43 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 11. 09:46 Gazdaság

Brókercégeknél tartott helyszíni szemlét a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Kartell Csoportja előzetes értesítés nélküli helyszíni szemlét tartott több brókercégnél, valamint a Budapesti Értéktőzsdénél (BÉT) október 9-én – közölte a hivatal.

A helyszíni szemlére azért került sor, mert felmerült a gyanúja, hogy a BÉT határidős piacán tevékenykedő befektetési szolgáltatók a tőzsde döntésével egyidejűleg, előzetes egyeztetést követően 2006. szeptember 18-án egyöntetűen emelték a határidős tranzakciókból származó jutalékaik díjait.

A GVH helyszíni szemlét tartott a Buda-Cash Brókerház Zrt.-nél, a Concorde Értékpapír Zrt.-nél, az Equitas Bróker Rt.-nél, az Erste Befektetési Zrt.-nél, valamint a Budapesti Értéktőzsde Zrt.-nél. A Cashline Értékpapír Zrt.-nél, az Equilor Befektetési Rt.-nél, a Hamilton Tőzsdeügynökségnél, a HVB Bank Hungary Zrt.-nél, az Inter-Európa Bank Rt.-nél, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.-nél valamint a Questor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Rt.-nél helyszíni szemlére nem került sor, ám a versenyfelügyeletei eljárás ezen befektetési szolgáltatókra is kiterjed.

Az előzetes bejelentés nélküli helyszíni szemle lehetőségét - mely eszköz a közösségi jog alapján az Európai Bizottság rendelkezésére is áll - a GVH számára a versenytörvény biztosítja. A versenytörvény rendelkezései értelmében a helyszíni szemléhez előzetes bírósági jóváhagyás szükséges.

A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a nevezett vállalkozások a feltételezett jogsértést elkövették. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul. A törvény szerint ezen eljárásokra adott időtartam 180 nap, amely azonban (az ügy bonyolultságától függően) két alkalommal ugyanekkora időtartammal meghosszabbítható – olvasható a GVH közleményében.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.