2006. augusztus. 17. 09:41 MTI Utolsó frissítés: 2006. augusztus. 17. 09:44 Gazdaság

Pozitív nyitás, majd gyengülés a tőzsdén

Az európai és ázsiai trendet követve erősödhet a BUX, de a Mol lefelé húzhatja az indexet - vélekedtek csütörtökön az MTI által megkérdezett tőzsdei szakértők.

Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője elmondta: a nyitásban a BUX valószínűleg az amerikai piacot követve 0,5-1 százalékos emelkedést produkál. Ezt követően azonban az európai és ázsiai piacok pozitív trendje ellenére a Molt érintő negatív hírek miatt az olajpapír az egész piacot lefelé húzhatja - vélekedett a szakértő.

A Mol a csökkenő olajárak, valamint az ÖMV vártnál rosszabb üzemi eredménye, és az év végéig jelentős olajáresést prognosztizáló hírek miatt gyengélkedhet. Szintén a Mol esését várja Herczenik Ákos, a Takarékbank elemzője. A kereskedés elején emelkedés várható, a nap második felében azonban profitrealizálás is indulhat, ami gyengülést eredményez majd - jósolta az elemző.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 61,84 pontos emelkedéssel, 21 791,44 ponton zárt szerdán, ez a keddi záró értékhez képest ez 0,28 százalékos erősödés. A részvénypiac forgalma csaknem 18,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz viszonyítva.

A Mol árfolyama 65 forinttal, 0,30 százalékkal 21 570 forintra emelkedett, az OTP 50 forinttal, 0,79 százalékkal drágult, 6375 forintot ért a kereskedés végén. A Richter árfolyama 120 forinttal, 0,27 százalékkal 44 015 forintra nőtt. A Magyar Telekom részvények ára 2 forinttal, 0,23 százalékkal 871 forintra csökkent.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.