BÉT: gyengült az index
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 105,83 pontos eséssel, 20967,00 ponton zárt csütörtökön, a szerdai záráshoz képest ez 0,50 százalékos csökkenés. A részvénypiac forgalma 22,96 milliárd forintot tett ki.
A tőzsde elébe ment a negatív hatásoknak, ezért volt mérsékeltebb a vesztesége, mint a forint-, illetve az állampapírpiacnak- mondta Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank részvényelemzője.
Reggel ugyan a legérzékenyebb banki papírok eladói nyomás alá kerültek, de a nap végére az OTP Bank talpra tudott állni, az előző napi szinthez képest még mérsékelt pluszhoz is jutott a bank sajátrészvény értékesítési programjának bejelentése után. Emelkedett a Richter is, a Mol és a Magyar Telekom viszont veszteséggel zárta a napot.
Az OTP 9,7 milliárd forintos forgalmat bonyolított le, 6752 forintos záróára 2 forinttal, 0,03 százalékkel haladta meg a szerdai záró árfolyamot. A Richter 2,8 milliárd forintos forgalomban 0,35 százalékot, 140 forintot nyerve 39 990 forinton zárta a kereskedést. A Mol 4,1 milliárd forintos forgalma csaknem azonos volt a szerdaival, az árfolyam azonban 220 forinttal, 1,04 százalékkal 20090 forintra süllyedt.
A Magyar Telekom 13 forintot, 1,36 százalékot veszítve 942 forinton zárta kereskedést. Az osztalékpapírnak számító távközlési részvényre a kamatemelési várakozások hatottak negatívan - emelte ki Sarkadi Szabó Kornél.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.