2005. január. 14. 11:28 Utolsó frissítés: 2005. január. 14. 15:17 Gazdaság

Újabb magyar márka tűnik el

Hamarosan eltűnik a Skála áruházak neve a magyar piacról: a divatház üzleteinek többségét állítólag kínai befektetõk veszik át. A Corvint kínai kereskedő működteti tovább, míg a budai Skálát előbb-utóbb lebontják.

A Népszabadság szerint a Skála Divatház Rt. még az idén kivonul a ruházati kiskereskedelemből, helyét - pontosabban üzlethelyiségeit és áruházépületeit - kínai kereskedők foglalják el. A Skála a vidéken bérelt hét áruházat, a szintén bérletben lévő újpestit egyszerűen átadja, a saját tulajdonában lévő kispesti üzletházat eladja, a Corvint pedig bérbe adja a befektetőnek.

A lap értesülését a Skála Divatház Rt. vezérigazgatója, Kiss István megerősítette. Hozzátette: a két lépcsőben, áprilisra és szeptemberre ütemezett kivonulás egyelőre nem érinti a budai Skálát, a Skála Metrót, a Luxus áruházat és a Campona üzletközpontbeli kereskedelmet sem. A vezérigazgató elmondta: egyedül a január végén bezáró Corvinban foglalkoztatott dolgozóik sorsa bizonytalan, a többieket átveszi az utód. A vevő kilétéről azonban Kiss, a korábban lapunknak nyilatkozó helyettese és a cég ingatlanhasznosító társaságának vezetője sem kívánt elárulni semmit.

A Skálán belüli más forrásokból a lap úgy tudja, hogy a ruházati kiskereskedőként emlegetett utód részben - vagy teljesen - ugyanaz a kínai vállalkozó csoport, amely a cégcsoport szolnoki, gyöngyösi és dunaújvárosi áruházait már működteti - ez a Magyar Jin Wen Kft. lehet.

A dolgozók tegnap értesülhettek a teljes kivonulási tervről - tudtuk meg. A Skála tulajdonosai nemrég döntöttek a kivonulásról: a hirtelen jött vételi ajánlatot mutatja, hogy az újpesti munkavállalóknak korábban felmondtak - persze végkielégítési kötelezettséggel -, miközben most kiderült, azokat is átveszi a vevő.

A Népszabadság szerint a budai Skála sorsáról is megszületett már a döntés. Ezt a tervet hétpecsétes titokként őrzik - úgy tudni, az ingatlan új tulajdonos kezébe kerül, értesülésünk szerint az ING a vevő. A biztosítótársaság grandiózus terveket sző a remek adottságú és hatalmas budai területre. A MOM Parkhoz hasonló üzletközpontot és zöld parkokkal dúsított lakónegyedet terveznek - a híres dobozépület és a hatalmas parkoló eltűnik, igaz csak másfél-két év múlva. A meglehetősen hosszú engedélybeszerzési procedúra végéig az áruház valószínűleg tovább üzemel majd.

A Skála-csoport a Centrummal együtt 2001-ben került a német Tengelmanntól a magyar Capital Rt. érdekeltségébe. Első körben az Andrássy úti Párisi Nagyáruházat adták el, majd az Otthon ajtajára tettek lakatot. A jelentős ingatlan vagyont birtokló társaság saját tulajdonú vidéki áruházait is eladta már, miközben tulajdonrészt szerzett a korábban csak bérleményként kezelt műemlék épületben lévő Luxus áruházban. A cégcsoporthoz tartozó, a Marks&Spencer boltokat működtető S-Modell Rt.-t információink szerint egyelőre nem érinti a vállalatcsoport profiltisztítása.

zöldhasú
Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról