2004. november. 18. 14:31 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

The Economist: Írországban a legjobb élni

A gazdaság gyorsan fejlődik és a hagyományos értékek is megmaradnak Írországban - állítja a brit politikai hetilap, amely a maga által fontosnak tekintett mutatók alapján rangsorolta a világ országait.

A kritériumok között előkelő helyen szerepel az egészségügyi helyzet, a szabadságjogok, a foglalkoztatás, az éghajlat, de figyelembe vették a politikai stabilitást, a nemek egyenlőségét, a társadalmi élet feltételeit, de még a válások arányát is.



A The Economist szerint elsősorban az európai országokban lehet boldogan élni, listájának első tíz helyén csak egy nem európai van, Ausztrália. A lista második helyén Svájc áll, azt követi Norvégia, megelőzve Luxemburgot és Svédországot.



A régi EU tagok, azaz a 15-ök között a legkevésbé boldogító hely az élet szempontjából Nagy-Britannia, de aligha jobb Németországban élni. Írország azért lett nyertes, mert ha nem is kiemelkedő egyes területeken, de ezek legsikeresebb kombinációját adja. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.