2004. június. 23. 09:32
Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00
Gazdaság
Négy budapesti bár az amerikai feketelistán
Négy fővárosi szórakozóhely, a Városközpont, a Nirvana Night club, a La Dolce Vita és a Ti' Amo Bar szerepel az amerikai követség által összeállított tiltólistán.
Az említett helyek üzletvezetői szerint a külföldiek egy elenyésző része azt hiszi, hogy ha valakit meghív egy italra, akkor azt nem kell kifizetni. Szerintük ezt sehol a világon nem teheti meg a vendég - írja a Napi Gazdaság. Hozzátették: a hazánkat olcsó országnak tekintő turisták sokszor meglepődnek az árakon. A követség közleménye a felsorolt helyek mellett említést tesz arról, hogy bűnözők magukat álrendőrnek kiadva pénzt próbálnak kicsalni a külföldiektől.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
