2004. február. 03. 16:34 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Draskovics: az IMF-jelentés a kormány álláspontját erősíti

A kijelölt pénzügyminiszter szerint a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn közzétett jelentése megerősíti, hogy a magyar gazdaság erős, jó irányban halad. Sajtóelemzések másként értelmezik a jelentést.

Draskovics Tibor a Parlamentben tartott keddi rövid tájékoztatóján aláhúzta, az IMF szerint a növekedés és egyensúly, e két fontos szempont egyszerre szem előtt tartható a magyar gazdaságban. A valutaalap az államháztartási hiány GDP-hez mérten 4,6 százalékra mérséklését reálisnak és elérhetőnek ítélte.



Ezzel szemben a portfolio.hu szerint az IMF beszámolója valójában arról beszél, hogy a 4.6 százalékos GDP-arányos szint feltehetően nem tartható, ha további intézkedésekre nem kerül sor. A Valutaalap prognózisa 5.3 százalék, melyből fél százalékpont a közsszféra béreinek befagyasztásával esetleg lefaragható lenne.



A valutaalap felhívta a figyelmet a jelentősebb kockázatokra, erről Draskovics Tibor úgy nyilatkozott: ezek a kockázatok a kezelhető mértéken belül maradnak. Az elemzők által javasolt további kiadáscsökkentésekkel kapcsolatban a kijelölt pénzügyminiszter hangsúlyozta: a nettó 120 milliárd forint előirányzott megtakarítás általános forgalmi adóval együtt számolva 150 milliárd forintot jelent, s ez a tavaly elhatározott 35 milliárd forinttal együtt megközelítőleg olyan összegre rúg, mint amekkora csökkentést az elemzők igényelnek.



Egyúttal kiemelte, hogy a Központi Statisztikai Hivatalnak az első 11 hónapról készített összegzése egyértelműen azt mutatja, a magyar gazdaság növekedési kilátásai kedvezőek, a beruházások élénkültek, az export bővül. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra 2025. április. 11. 17:30

„Rengetegszer dolgoztam súlyos fejfájással és kialvatlanul” – egymillió magyar nőt érint, mégis csak negyven orvos ért igazán a menopauzához

Külföldön egyre több közismert nő beszél nyíltan változókori tapasztalatairól. Itthon egyelőre kevesen vállalják, pedig a nyilvánosság segít megismertetni az új lehetőségeket, új irányokat a menopauza kezelésében. Mi a leggyakoribb kérdés, ami a menopauzával kapcsolatban elhangzik? Milyen tünetekkel kell számolnunk? Hormonpótlás: igen vagy nem? Hogyan vetette vissza évtizedekre a tünetegyüttes kezelését egyetlen rosszul kommunikált tanulmány?