2003. október. 03. 15:11 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Jövőre már nyereséges lehet a MOL gázüzletága

A tavasszal elfogadott gáztörvényhez készülő végrehajtási utasítások eddig megismert tervezetei szerint a kormány intézkedések biztosíthatják a nyereségességet a MOL gázüzletágában – jelentette be Mosonyi György, a MOL Rt. vezérigazgatója pénteken.

A MOL gázüzletágának jövedelmezőségét a szállítási, a tárolási és a közüzemi szektort érintő készülő árszabályozási utasítások módosítani fogják, és az intézkedések révén a MOL kockázata a gázüzletágban minimálisra csökken - tette hozzá Mosonyi. Az első félévi gyorsjelentés szerint az idei várható veszteség 15-20 milliárd forint. Ehhez képest a forint árfolyamváltozása rontja a helyzetet, míg a gázár emelése 15 milliárd forinttal csökkenti a veszteséget. A társaság a legújabb becslését a gázüzletág jövedelmezőségéről az első kilenc hónapról szóló jelentésében teszi közzé – mondta a vezérigazgató. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Földes Márton 2025. március. 11. 09:30

Párizs elleni atomtámadás kockázatával is járhat, ha az amerikai atompajzs helyett a francia venné át Európa védelmét

Franciaország immár sokadik történelmi ajánlata ezúttal pozitív fogadtatásra talált az orosz fenyegetés és Trump-tornádó után. Az amerikai nukleáris pajzsot lehet helyettesíteni, de a számok, képességek és doktrínák szerint ennek nem lenne kellően hiteles elrettentő ereje. Márpedig a nukleáris elrettentés elsősorban “teológiai” kérdés. Elhisszük-e, hogy Franciaország akár egy Párizst érő nukleáris támadás kockáztatásával is atomfegyverrel válaszolna például arra, hogy Oroszország atombombát dob a Baltikumra? Elemzés.