2003. július. 21. 17:44 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

A horvát parlament is elfogadta az INA-MOL szerződést

A horvát kormányzó koalíciós pártok és az isztriai demokraták pénteken a parlament rendkívüli ülésén támogatták az INA horvát kőolaj- és földgáz-ipari vállalat magánosításáról szóló kormányjelentést, egyúttal bírálták az üzletet ellenző ellenzéki pártokat.

Valamennyi koalíciós párt parlamenti frakciója hangsúlyozta, hogy a horvát kormány a lehető legjobb időben és a legjobb áron adta el a magyar Mol Rt-nek az INA 1 részvénnyel több mint 25 százalékát és biztosította a legnagyobb horvát vállalat további fejlődést. Egyben bírálták a négy legerősebb ellenzéki pártot, amely ellenezte a szerződéskötést. Az ellenzéki pártok képviselői tiltakozásuk jeléül kivonultak az ülésteremből és nem vettek részt a vitában.
Az ügylet révén a MOL bővítheti nyersolaj és feldolgozott termék importját, hozzájut az adriai kikötőkhöz, az export helyszínekhez és ugródeszkát szerez az eladáshoz a balkáni térség további országai felé, amelyek ugyan fejletlenek, de gyors növekedési potenciállal rendelkeznek.
A MOL az INA és a szlovák Slovnaft finomító révén Közép-Európa olajpiacán vezető szerephez jut és közel kerül stratégiai célja megvalósításához, hogy a Balti-tengertől az Adriáig terjedő integrált üzletet építsen ki. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Sztojcsev Iván 2025. február. 25. 06:30

A magyar gazdaságtörténet legnagyobb osztogatása jön, vagy csak egy hatalmas lufit fúj Orbán Viktor?

Pénzeső esik majd a magyarokra – legalábbis a 2-3 gyerekesekre és a nyugdíjasokra – Orbán Viktor évértékelős kampányígéretei után, a Fidesz pedig meg is nyerte ezzel a választást? Vagy jól fognak kinézni a szlogenek a kék plakátokon, de semmi komoly hatásuk nem lesz? És miből tömné be az állam a költségvetési lyukat? Ennek jártunk utána.