Csődeljárás indult a Grundig ellen
Csődeljárás indult kedden a szórakoztatói elektronikai termékek világhírű gyártója, a nürnbergi Grundig cég ellen. A bíróság döntése nyomán megnyílt az út a konszern feldarabolása, s az életképes szegmensek eladása előtt.
A csőd előtt a konszern 3800 embert foglalkoztatott, ám virágzásának csúcsán, a hetvenes években, 38 ezret is. "Célunk az, hogy a Gundig mítosz ne enyésszen el" - közölte Siegfried Beck nürnbergi ügyvéd, csődbiztos, aki szerint a beruházók keresése folytatódik, egyes részeire több érdeklődő is akad. A Grundig fő profilját adó, televíziót, rádiót és videokészüléket gyártó, erősen veszteséges szegmensben a kínai D'Long csoport, valamint a török Beko és a tajvani Sampo konszern számít érdeklődőnek.
A megmaradt 1300 munkavállaló közül 700 képzésben részesül, 500 fő a takarékra állított üzletmenet folyamatosságára ügyel és termékfejlesztéssel is foglalkozik. A Grundig októberig szállítóképes.
A csődbiztos szerint a foglalkoztató finanszírozására a pénzt - 18 millió eurót - főleg bankok hozták össze, egy-egy milliót a szövetségi állam és Bajorország - ahol ősszel tartományi választások lesznek - is adott. (MTI)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.