2004. november. 19. 08:37 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Hazai gazdaság

A Láng holding viheti el a tankönyvkiadót

A Láng Kiadó és Holding Rt. veheti meg a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. 70 százalék mínusz egy szavazatnyi részvénycsomagját. A kiadó 3,21 milliárd forintot ajánlott a pakettért.

A Nemzeti Tankönyvkiadó privatizációs pályázatán 13 ajánlattevő indult, közülük az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. a szakmai szempontoknak való megfelelés és az előzetes árajánlatok értékelése alapján 5 ajánlattevőt hívott meg a második fordulóba. Ide azonban már csak 3 pályázó adta be végső ajánlatát.



Az értékelő bizottság a benyújtott 3 végleges ajánlat közül a hiánypótlást követően csak a Láng Kiadó és Holding Rt. ajánlatát nyilvánította érvényesnek.



Az ÁPV Rt. közleménye szerint a nyertes a részvénycsomag saját tőkeértékét jelentősen meghaladó vételi árfolyamot ajánlott, és kötelezettséget vállalt a társaság hatékony és hosszú távú működésére, a tradicionális minőségi könyvkiadás fenntartására.



Az ÁPV Rt.-nek a privatizációs törvényben előírt mértékű, 25 százalék plusz egy szavazatnyi részvény marad a birtokában tartós állami tulajdonként a tranzakciót követően.



Az ügylet lezárásához a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása is szükséges.



A Fidesz az ügylet bejelentését követően kiadott közleményében úgy vélte, a tankönyvkiadó privatizációja szakmai és anyagi veszteség az állam számára. A párt szerint semmi nem indokolta a nyereségesen, magas szakmai színvonalon dolgozó kiadó privatizációját.



A Fidesz azt is elgondolkodtatónak tartja, hogy a Láng Kiadó és Holding Rt. versenytársait úgy zárták ki, hogy árajánlatukat meg sem ismerték. A vételár így jelentősen, mintegy egymilliárd forinttal elmarad az első forduló legjobb ajánlatától – fogalmaz a legnagyobb ellenzéki párt. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.