A legnagyobb példányszámú – 2,1 milliós – amerikai napilap a soltvadkerti Frittmann Borászat 2013-as évjáratú cserszegi fűszeresét beválasztotta a világ öt legjobb eddig ismeretlen bora közé.
A gazdasági és üzleti körökben nemzetközi szinten is legismertebb sajtóorgánum borszakírója, Will Lyons a „tökéletes és legszokatlanabb borok” előkelő kvintettjébe sorolja a magyar bort, azok közé, amelyekről eddig még sohasem hallott. Ezért a hatás kedvéért értékelésének felvezetésében a következő poénnal él: „Tedd fel a kezedet, ha valaha is hallottál a cserszegi fűszeres fajtáról – na, ugye, én sem!”
Lyons szerint a Frittmann család cserszegije a Sauvignon Blanc nagyszerű alternatívája. A magyar bor mellett az uruguayi Juanicó Benteveo Chardonnay 2014-es évjáratát, Edoardo Miroglio Soli 2011-es Pinot Noirját Bulgáriából, a krétai Karavitakis Vidiano 2014-es Klima márkanevű borát és a Macedón Stobi Zilavka 2013-as nedűjét említi a The Wall Street Journal.
A Frittmann család évente néhány ezer palack cserszegit értékesít Nagy-Britanniában és Franciaországban, az amerikai piacon eddig nem voltak aktívak. Valójában a brit importőrnek, Caspar Bowes-nak köszönhető, hogy egy palack cserszegi eljutott Will Lyonshoz, aki első kortyra beleszeretett ebbe a hungarikumba.
A Frittmann Borászat Magyarország legnagyobb borvidékén, a Kunsági Borvidéken, 45 hektáron termel szőlőt és készíti belőle számtalan hazai és nemzetközi borversenyen arany- és nagyaranyéremmel elismert világszínvonalú borait, habzó borait és különleges, ezerjóból készült pezsgőjét. Frittmann János az első alföldi borász, akit elismertek a legrangosabb hazai borászelismeréssel – 2007-ben lett az Év Bortermelője. A neves szakember a Kunsági Borvidék elnöke, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának alelnöke, s egyben a Magyar Bor Akadémia alelnöke, a cserszegi fűszeres nemesítője, Bakonyi Károly őt nevezte ki e borfajta nagykövetének.