2008. június. 10. 12:15 MTI Utolsó frissítés: 2008. június. 10. 12:14 Foci-Eb

"A hollandok tegnap este megsemmisítették az olaszokat"

Az olasz sajtó majdhogynem egyöntetűen katasztrófáról ír a nemzeti válogatott 3-0-ás veresége után, amelyet a squadra azzurra a labdarúgó Eb csoportmérkőzéseinek nyitófordulójában, hétfő este szenvedett el a hollandoktól a C betűjelű négyesben.


Fabio Grosso és Olaszország a földre került
© AP
A franciákat és a románokat is felvonultató, vagyis az Eb legerősebb összetételű, ezért aztán "halálcsoportként" is emlegett kvartettjének bemutatkozása a világbajnoki címvédő itáliaiaknak hozta a legrosszabbat, s a hazai média a nekikeseredettséget tükröző kifejezésekkel jellemzi Roberto Donadoni legénységének kudarcát.

"Az oranje lidércnyomás Itáliának. Kétségessé vált a továbbjutás" - fogalmazott a Gazzetta dello Sport, amely Donadoni vétkéül rója fel, hogy túlságosan későn küldte pályára Alessandro del Pierót és Antonio Cassanót.

A Corriere della Sera "Itáliát legyűrte Hollandia" címmel adta tudtul a lényeget, majd ekként folytatta: "Sokkoló kezdet, Olaszország három gólt kapott a nyitómeccsén, többet, mint a németországi világbajnokságon összesen. A "berlini fal" már nem létezik."

A La Repubblica lesgólt emlegető és kevésbé kritikus beszámolójában azt emelte ki, hogy a válogatott fiaskója egy szabálytalan holland találat után következett be, az első számú gólfelelősről, Luca Toniról pedig úgy fogalmazott a szerző, hogy "valósággal felismerhetetlen" volt a pályán.

Az Il Messaggero címmondata a következő: " Európa-bajnokság 2008, katasztrófa Itália számára", s ez a lap is bírálja Donadonit, amiért nem jól rakta össze a kezdőcsapatot. Az összegzés pedig ez: "Van Basten válogatottja megsemmisítette az azzurrókat a debütáláson".
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.