Az Európai Parlament szerdán délelőtt megválasztotta az EP öt háznagyát (kvesztort), akik a képviselőket érintő hivatali kérdésekkel foglalkoznak. Hat jelölt volt, a Patrióta frakció Szekeres Pált jelölte, a többiek azonban leszavazták.
Az Európai Parlament háznagyai az EP egyik politikai szervét alkotják, valamennyien tagjai az EP elnökségének. Az öt tisztségviselő helyére hat jelölés futott be. Az első fordulóban a két néppárti, a szociáldemokrata és a liberális képviselő azonnal elnyerte a szükséges többséget, a második körben pedig egy konzervatív és egy Patrióta-frakcióhoz tartozó képviselő közül kellett választani, utóbbi a fideszes Szekeres Pál volt.
Még kedd esti közleményében Szekeres Pál a következőkkel érvelt maga mellett:
Negyed százados közigazgatási és sportdiplomáciai tapasztalatom alapján úgy érzem, hogy sokat tudok tenni egy hatékonyabban működő Európai Parlamentért, hiszen tudom, hogyan lehet sikeres projekteket megvalósítani az adminisztráció labirintusán keresztül. Mint az első sportoló, aki érmet szerzett az olimpiai és a paralimpiai játékokon is, megtanultam a szabályok szerinti tisztességes küzdelmet és mindig tisztelni az ellenfeleimet. Semmit rólunk, nélkülünk!
Szekerest azonban leszavazták, a konzervatív frakcióhoz tartozó jelölt vitte el a posztot. A történtek beleilleszkednek abba a folyamatba, amelyre a centrumpártok ígéretet tettek, vagyis hogy a szélsőjobboldalt nem engedik fontos EP-pozíciókhoz jutni, egyfajta karanténba, “cordon sanitaire”-be zárják ezzel őket. Ez ebben az esetben a Fidesz frakcióját, a Patrióták Európáért csoportot és a Szuverén Nemzetek Európája csoportot érinti, ahol viszont a Mi Hazánk Mozgalom rendelkezik tagsággal.
Kedden az EP megválasztotta a 14 alelnökét, amelyre 17 jelentkező volt. A három elutasított képviselő a két szélsőjobboldali frakcióból került ki. A karantén következő megnyilvánulását akkor láthatjuk, amikor a szakbizottsági elnöki pozíciókról kell dönteni: a Patriótáknak létszámuk alapján elvileg járna két elnöki poszt, de várhatóan ezt sem kapják meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.