Az Európai Parlament Alkotmányügyi Bizottsága jóváhagyta azokat az intézkedéseket, amelynek célja, hogy az Európai Parlamentben kevesebb munkahelyi konfliktus és zaklatás történjen.
A legfontosabb változás, hogy az EP-képviselőknek kötelező képzést írnak elő. A parlament azon tagjai, akik nem végzik el ezt a képzést hivatali idejük első hat hónapjában, büntetést kapnak, és nem választhatók parlamenti tisztségviselőnek, nem nevezhető ki egy téma előadójának, illetve nem vehetnek részt hivatalos küldöttségben vagy intézményközi tárgyalásokon.
A szankcióra vonatkozó eljárás szerint az Elnökök Értekezlete (azaz az elnök és a képviselőcsoportok vezetői) meghatározott többséggel javaslatot terjeszthet elő a plenáris ülésen bármely megválasztott tisztségviselő (például az EP Elnökségének tagja vagy bizottsági elnök) eltávolítására, ha nem teljesítik a képzést. Egy ilyen szavazásnál kettős többségi küszöb lenne érvényes: a leadott szavazatok kétharmada és az összes EP-képviselő többsége. Ugyanez az eljárás vonatkozik majd az előadókra is, a végső döntést ebben az esetben az illetékes bizottság hozza meg.
Az EP közleménye szerint a képzés címe: „Hogyan hozzunk létre egy jó és jól működő csapatot”. Ez öt különböző modulból áll majd, amelyek az asszisztensek toborzását, a sikeres csapatmenedzsmentet, beleértve a konfliktusmegelőzést és a korai konfliktusmegoldást, a parlamenti asszisztencia adminisztratív és pénzügyi vonatkozásait, valamint zaklatás megelőzését tartalmazza.
A jelentést várhatóan az április 10–11-i brüsszeli plenáris ülésre nyújtják be a parlament egészének.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.