EUrologus #mifolyikbrusszelben

EUrologus EUrologus 2023. január. 16. 14:52

Reagált Brüsszel a szankciós nemzeti konzultációra és elárulta, hogyan szerezhet Orbán érvényt az eredményének

A tagállami kormányok eddig teljes egyetértésben döntöttek a szankciókról, ha Magyarország módosítani akar a szankciókon, vagy el akarja törölni azokat, akkor erről a 26 tagállamot kell meggyőznie.

Reagált az Európai Bizottság arra, hogy a nemzeti konzultációban részt vevők 97 százaléka az uniós szankciókkal szemben foglalt állást a magyar kormány tájékoztatása szerint.

Tudomásul vettük a magyarországi konzultáció eredményét és a nagyon alacsony részvételt is

- mondta a testület sajtótájékoztatóján Peter Stano szóvivő. Emlékeztetett arra, hogy a büntetőintézkedésekről a tagállamok döntenek, a döntéshez egyhangúság szükséges. Eddig már 9 szankciós csomagot fogadtak el a tagállamok, arról, hogy lesz-e további intézkedés, szintén a kormányok dönthetnek.

A nemzeti konzultáció alapján csak a magyarok 17,5 százaléka utasítja el a szankciókat

A következő hetekben a csapból is az fog folyni, hogy a magyarok 97 százaléka elutasította a brüsszeli szankciókat az oroszbarát nemzeti konzultáción. Csakhogy mindössze két számításból kiderül, hogy valójában alig minden hatodik választópolgár ellenzi a korlátozásokat.

Brüsszelben tehát az derült ki a sajtótájékoztatón, hogy a szankciók felülvizsgálata, módosítása, valamint újabb szankciók kivetésének lehetősége is a tagállamok kezében van. Ez azt is jelenti, hogy ha Magyarország módosítani akar a szankciókon, vagy el akarja törölni azokat, akkor erről a 26 tagállamot kell először meggyőznie.

Már biztos, hogy 2,7 milliárd forintnál többe került a Nemzeti Konzultáció

És ebben csak az összekészítés, a postázás és a nyomdai költségek vannak benne, a plakátkampányról, Youtube-os, valamint Facebookos hirdetésekről, más platformokon sugárzott reklámokról egy szó sem esett még.

Stano felhívta a figyelmet arra, hogy az EU számos formában adott választ Oroszország jogosulatlan agressziójára Ukrajnával szemben. Ezek között van gazdasági, pénzügyi, katonai intézkedés és a nyomásgyakorlás formája a szankciós rezsim, valamint a nemzetközi elszigetelés is.

Az Ukrajna elleni támadás egyben támadás az értékeinkkel szemben is - jelentette ki a szóvivő. Peter Stano cáfolta azokat a feltételezéseket, amelyek szerint a szankciók többet ártanának az EU-nak, mint Oroszországnak, mert ez ellentmondana a szankciók logikájának. Kiemelte, hogy a büntetőintézkedések hatékonysága mérhető, mert sikerült korlátozni a Kreml azon képességét, hogy finanszírozza a háborút.

A nemzeti konzultációval kapcsolatban megjegyzendő, hogy a múlt héten nyilvánosságra hozott, az egész EU-ra kiterjedő, reprezentatív Eurobarométer-felmérés szerint uniós szinten a válaszadók 73, Magyarország esetében pedig 56 százaléka helyesli az EU reakcióját a háborúra, beleértve a szankciós rezsimet is.

Ami pedig a párbeszédet illeti: Peter Stano rámutatott, hogy egy évvel ezelőtt az EU is és a NATO is tárgyalást ajánlott Moszkvának annak érdekében, hogy békés úton vitassák meg az orosz fél aggodalmait. Erre válaszként Oroszország megtámadta Ukrajnát.

zöldhasú
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?