Élet+Stílus hvg.hu 2024. június. 13. 13:32

Kösz, jól: Az LMBTQ-közösség egészsége mindannyiunk egészsége

Mi az a kisebbségi stressz? Hogyan találkozik egy LMBTQ-ember a legártatlanabb helyzetekben is kirekesztéssel? Miért fontos a rendszeres STI-szűrés, függetlenül a nemi identitástól? Hogyan tudjuk elfogadóbbá tenni a társadalmat akár apró tettekkel is? Erről beszélgettünk egészségpodcastunk évadzárójában.

Második évadjának végéhez ért egészségpodcastunk, a Kösz, jól – éppen akkor, amikor elkezdődött a Pride hónapja a világon, így Magyarországon is.

Az elmúlt hónapokban rengeteget volt szó táplálkozásról, mozgásról, vagy éppen lelki egészségről, most azonban fontosnak tartottuk, hogy az egészséges társadalomról és a kisebbségek biztonságáról is beszéljünk.

Éppen ezért a nyári szünet előtti utolsó adásunkban az LMBTQ-közösség, és tágabb értelemben a teljes magyar társadalom egészségéről volt szó: Bánhalmi Kata vendégei a Háttér Társaság munkatársai; Beda Balázs lelki egészség programvezető, Szabó M. Bence HIV/STI programvezető és Dudits Luca ügyvivő voltak, akikkel végigvették a szexuális kisebbségek mentális és fizikai egészségének kérdéseit, illetve megvizsgálták, hogyan tud a társadalom elfogadóbb közeget nyújtani akár kommunikáció, akár konkrét lépések terén.

Kösz, jól: Az LMBTQ-közösség egészsége mindannyiunk egészsége

Második évadjának végéhez ért egészségpodcastunk, a Kösz, jól – éppen akkor, amikor elkezdődött a Pride hónapja a világon, így Magyarországon is. Az elmúlt hónapokban rengeteget volt szó táplálkozásról, mozgásról, vagy éppen lelki egészségről, most azonban fontosnak tartottuk, hogy az egészséges társadalomról és a kisebbségek biztonságáról is beszéljünk.

  • 0:00 Intro
  • 1:42 A mentális egészség és a hétköznapi kihívások
  • 24:31 Szexuális egészség, HIV, STI
  • 48:10 A magyar társadalom – hogyan segítsünk?
hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.