Egyre több amerikai vonja kétségbe a kutyák kötelező oltásait, szakértők szerint ezért is a koronavírus-járvány lehet a felelős.
Az amerikai kutyatulajdonosok több mint a fele, 53 százaléka fél a házi kedvence beoltatásától, így a veszettség elleni vakcinától is. Sőt közel 40 százalékuk aggódott amiatt, hogy a vakcinák autizmus kialakulását okozhatják a kutyáknál.
Ez egy most publikált, de még a koronavírus-világjárvány közepén a Bostoni Egyetem által készített kutatásból derült ki, amelyről a Bloomberg számolt be. Az eredmények még a kutatókat is meglepték, pedig az amerikai lap szerint már korábban megjelent tudományos munkákból is látszottak hasonló tendenciák.
A Canadian Veterinary Journal 2021-ben megjelent tanulmánya például megállapította, hogy van átfedés a kötelező gyermekkori védőoltások elleni mozgalom és a vakcinákkal szemben ellenálló állattartók között. Egy másik tanulmány kapcsolatot talált a kutyáik beoltásával szemben szkeptikus emberek és azok között, akik igaznak vélik azt a tudományosan már többször megcáfolt tévhitet, amely szerint a vakcinák autizmust okoznak a gyerekeknél.
A kutatók szerint a friss eredmények azt mutatják, hogy a pandémia alapvetően megváltoztatta az amerikaiak oltáshoz való hozzáállását.
Ha a kutyák kötelező oltásait tömegesen kezdik bojkottálni az oltásellenes gazdik, az komoly gondot okozhat. A veszettséget például, amely emberek megfertőződése esetén általában halálos kimenetelű, 99 százalékban kutyák terjesztik a világon.
Kutyadivat 2023 - mit választanak ma a magyarok, németek, japánok?
Aprócska, alig szőrös, szörcsögve lélegzik, denevérszerű fülei és békára emlékeztető arca van, és napjaink egyik legtrendibb "kiegészítőjének" számít, mi az? Ez a francia bulldog, amely Magyarország és a világ egyik legnépszerűbb fajtája, amely az ember nélkül amúgy nem is létezne.