A könnyűzene legendás alakja Veiszer Alinda műsorában beszélt a „megkarcolhatatlan” István, a királyról, Bródy Jánosról és zenészi nyugdíjba vonulásáról is.
„Nem az én dolgom nosztalgiázni, hanem a közönségé” – mondta Szörényi Levente az István, a király újrafeldolgozásáról Veiszer Alinda interjújában, melyet a Telex szemlézett. A könnyűzene legendás alakja elmondása szerint ő inkább a rendezés, a megjelenítés újdonságaival van elfoglalva.
Hozzátette, "a közönség egy része nem akarja megérteni, hogy a Vikidál már nem tudja elénekelni Koppány szerepét".
Szörényi beszélt arról is, tisztában van vele, hogy a darabot mindig megpróbálják aktuálpolitikai szempontból megközelíteni, ennek ellenére szerinte megkarcolhatatlan.
Ha befizetik a jogdíjat, akkor rendben van
- tette hozzá viccesen.
Arról is beszélt, a darabba hiába látják bele egyesek a rendszerváltás előhírnökét, 1983-ban „gondolt a fene” arra.
Szörényi Levente: Azt kérték, Bródyt ne vigyük Aczélhoz
Már a 70-es években úgy látta, a popzene egy idő után fejlődésképtelenné válik, és a fiatalok inkább a politikában fogják kiélni magukat - állítja Szörényi Levente, aki most a február 16-i Fonográf-koncertre készül. Hogy lehet állandóan búcsúzni a színpadtól? Mit mondott Aczél György az István, a királyról?
Évtizedes, mára politikailag tőle távol eső szerzőtársáról, Bródy Jánosról úgy fogalmazott, „bozótharcos és ideologista”, ezért szerinte addig fogja folytatni a zenélést, amíg bírja. A közös dalaikhoz írt szövegeinek többségét viszont nem tartja politikailag direktnek.
„A művészet nem arról szól, hogy berúgjuk az ajtót”
– fogalmazott. Saját magáról viszont azt mondta, a zenének rendel mindent alá, ezért a Fonográf 2018-as koncertjével zenészként lényegében nyugdíjba vonult. „Nem tudom már felhozni magam, nincs segítség a kozmikus szférából” – tette hozzá. Sikere elmondása alapján az István, a királyig nem járt együtt a pénzzel. Kereskedelmi tévékhez nem menne, mivel nem szeret „bohóckodni” és azt sem, hogy valamelyik jelentkezőt megalázták.
Régóta szponzorál a magyar őstörténet emlékei után kutató ásatásokat a Pilisben, a Magyarságkutató-féle Pozsonyi csatát viszont nem látta, mert „nem akarta magát zavarba hozni”. Azt ugyanakkor hozzátette:
„A hőn áhított Nyugat, ahová a szovjet időkben is szerettünk volna tartozni, soha nem bánt velünk kesztyűs kézzel. 1100 éve ezzel küzdünk. Ha nem tagozódunk be, akkor megálljatok! És ez a pozsonyi csatával kezdődött.”
A teljes beszélgetés itt nézhető meg.