Élet+Stílus hvg.hu 2023. április. 20. 13:45

36 tanszékvezetői állást hirdettek meg az ELTE-n csak az elmúlt egy hónapban, de ez nem tömeges felmondásokat jelent

Feltűnően sok pályázati kiírást tett közzé oldalán az Eötvös Loránd Tudományegyetem. A többi között intézetigazgatókat, tanszékvezetőket, hivatalvezetőket, docenseket, illetve a Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumba tanárokat keresnek. Feltehetően csak arról van szó, hogy egyszerre sokaknak járt le éppen mostanában a megbízatása.

Nagyon hosszú az álláspályázatok listája az Eötvös Loránd Tudományegyetem oldalán, többnyire vezetői pozíciókba keresnek munkatársakat – hívta fel a figyelmünket olvasónk. Az ELTE-n az elmúlt egy hónapban a többi között 36 tanszékvezetői, 8 intézetigazgatói és 2 hivatalvezetői állásra tettek közzé „tájékoztató jelleggel" pályázati kiírásokat (kiemelik, hogy a pályázatok hivatalos megjelenésére a Közigazgatási Állásportál honlapján kerül sor).

Tanszékvezetői állást hirdettek meg a Bölcsészettudományi Kar 27 tanszékén, a Természettudományi Kar 4 tanszékén, továbbá 3, a Társadalomtudományi Karhoz tartozó tanszéken keresnek vezetőt, és az Informatikai Kar Mesterséges Intelligencia Tanszékén, valamint a Pedagógiai és Pszichológiai Kar Kognitív Pszichológia Tanszékén is hivatalosan megüresedett az állás.

Az eddig említetteken kívül a Tanárképző Központ főigazgatót keres, a BTK-n a Szakmódszertani Központ ugyancsak vezetői pozícióra várja a jelentkezők pályázatait, továbbá docenseket, adjunktusokat, gyógypedagógusokat, könyvtárost, ügyintézőket is keres az egyetem. A Radnóti Miklós Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumba 8 tanárt és tanítót keresnek összesen.

Egyetemi forrásunk lapunknak azt mondta, hogy a sok, egyszerre meghirdetett pozíció nem jelenti azt, hogy az elmúlt időszakban tömegesen mondtak volna fel az alkalmazottak az intézményben, mindössze arról van szó, hogy sokaknak éppen most járt le a megbízatása, ezért az egyetemnek ki kellett írnia az új pályázatokat. Ettől még a régi tanszékvezetők, illetve a többi dolgozó is újra megpályázhatja az állását.

Mindenesetre megkérdeztük az ELTE vezetését is az álláspályázatok kapcsán, és érdeklődtünk afelől, hogy az elmúlt egy hónapban hányan adták be a felmondásukat. Amint válaszát megküldi az intézmény, cikkünket frissítjük.

A HVG e heti lapszámában – mely hamarosan a hvg360-on is megjelenik – arról írtunk, hogy az ELTE évek óta vezeti a HVG felsőoktatási rangsorát, ám az egyetem alkalmazottainak anyagi megbecsültségéből erre nemigen lehetne következtetni. A különböző karok dolgozói tavaly ősz óta a nyilvánosság előtt küzdenek a béremelésükért, miután decemberben például a tanársegédek átlagban havi nettó 198 ezer forintot vihettek haza, de van olyan, az egyetemen 30 év dolgozó adjunktus is, akinek a „besorolási bére annyi, mint egy 20 vagy 25 órában az Aldiban dolgozó bére". Az oktatók szerint az alacsony fizetések miatt az egyes karokra nagyon nehéz új embereket felvenni, az alapítványosított egyetemekről kollégákat átcsábítani, utánpótlást biztosítani – további részletek hamarosan.

hvg360 Hamvay Péter 2024. december. 19. 06:00

Magyar Péter: Lehet, hogy kamikaze kormány leszünk

<strong>Magyar Péter</strong> szerint a<strong> politika nem agysebészet, csak tisztességesen kell menedzselni az országot</strong>. <strong>Azt mondja, nincs benne bosszúvá</strong>gy, de hatalomra jutása esetén leváltaná azt az <strong>ezer-kétezer embert</strong>, akik foglyul ejtették az országot, a tolvajoktól pedig visszavenné, amit loptak. Úgy látja, Orbánnak egyre keményebb eszközökhöz kell nyúlnia csapata egyben tartásához, ezért durva másfél évre számít a 2026-os választásokig. HVG-portré.