A Szöszi lett a legrosszabb film, Tom Hanks és Jared Leto a legrosszabb színészek.
A kétszeres Oscar-díjas Tom Hanks idén a legrosszabbak között nyert: a szombaton bejelentett Arany Málna-díjak közül ő kapta a legrosszabb férfi mellékszereplőnek és a legrosszabb mozis párosításért járó díjat is. Hanks az Elvis című filmben a rock and roll legenda menedzserét, Tom Parkert alakítja, akit kegyetlen és korrupt figuraként jelenít meg. Sok kritikus és rajongó lesújtó véleménnyel volt a játékáról, különösen a megjátszott akcentusáról. Ezért lett ő 2022 legrosszabb férfi mellékszereplője, a legrosszabb képernyős párosítás díját pedig szintén neki ítélték a filmbeli „latexarca”, a szerepéhez viselt maszk miatt.
Az Ana de Armas főszereplésével Marylin Monroe-ról készített Szöszi című filmnek ítélték a legrosszabb filmnek járó Arany Málna-díjat, és ez a fim kapta a legrosszabb forgatókönyvnek járó „elismerést” is. A Szöszit bíráló kritikák többsége szerint a film jó szándékkal készült, mégis éppen úgy kihasználja Marilyn Monroe-t, ahogy sok partnere és munkaadója tette. A film elítéli ugyan, ahogy a stúdióvezetők, férjek és szeretők bántak a színésznővel, de gyönyörködik kíméletlen részletességgel bemutatott szenvedésében. Ennek ellenére Ana de Armas jelölt a vasárnapi Oscar-díjátadón a legjobb női főszereplő kategóriában.
A legrosszabb férfi főszereplő tavaly a Michael Morbiust alakító Jared Leto lett. A legpocsékabb női mellékszereplő is a Morbiusban szerepelt, Adria Arjona, aki dr. Martine Bancroftot játssza a filmben.
Díjazzák azt is, aki egy Arany Málna után mégis fel tud állni, és ismét jelentős alakítást tesz le az asztalra, ezt a kitüntetést idén Colin Farrellnek ítélték oda A sziget szellemeiben nyújtott alakításáért. Farrell az Oscar-díjra is esélyes vasárnap.
Ez nemcsak az év, de az évtized egyik legjobb filmje - A sziget szellemei kritika
A legrosszabb női főszereplőnek járó díjat az Arany Málna testülete saját magának osztotta ki, miután a szavazólapra felkerült a Tűzgyújtó 12 éves főszereplője, Ryan Kiera Armstrong, ami miatt rengeteg támadás érte a díjazókat, és Armstrongot végül le is vették a listáról. A magát az Oscar undok unokatestvérének nevező Arany Málna-díjakat 1980 óta ítélik oda. A kiválasztásban mintegy 1100 szakmabéli dönt az Egyesült Államokban és a világ több mint 20 másik országában.