Ennek hátterében egy kutatás állhat, amely a mellimplantátumokat összefüggésbe hozta egy rákos megbetegedéssel.
Már nem a mellnagyobbítás, hanem a zsírleszívás a legelterjedtebb szépészeti műtét, mióta egy kutatás kimutatta, hogy a mellimplantátumok hozzájárulhatnak egy immunrendszert támadó rákfajta, a Non-Hodgkin limfóma kialakulásához. 2017 és 2021 között 50 százalékkal nőtt azoknak a száma, akik a mellimplantátumuk eltávolítását kérték, miközben mellnagyobbító műtétre csak 0,5 százalékkal többen jelentkeztek ugyanebben az időszakban – írta meg a CNN az International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) által közzétett adatokra hivatkozva.
Ezzel szemben 2021-ben az előző évnél negyedével több, összesen 1,9 millió zsírleszívást végeztek világszerte, amely mára a szépészeti operációk 14,8 százalékát teszi ki szemben a mellnagyobbító műtétek 13 százalékával. Népszerű beavatkozásnak számít még az orr-, a has-, valamint a szemhéjplasztika is – utóbbi az első helyen szerepel a férfiak körében.
Az ISAPS jelentése szerint a kozmetikai iparnak nem csak, hogy sikerült kilábalnia a járvány okozta válságból, hanem számottevő növekedésre is szert tett. 2021-ben több, mint 30 millió sebészeti és egyéb szépészeti beavatkozást végeztek el, amely közel 20 százalékkal több, mint az előző évben.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: