A gazdák felé elvárás, hogy legalább félévente vigyék el kutyájukat állatorvoshoz.
Az Állatorvostudományi Egyetem a jövőben térítésmentesen gyógyítja a vakvezető kutyákat – közölte az intézmény szombaton. Közleményük szerint a régió legjobban felszerelt kisállatklinikáján gyógyulhatnak majd a vakvezető kutyák.
Az Állatorvostudományi Egyetem több millió forint értékű felajánlása "a gazdák és a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ) számára is jelentős segítség, mert a Vakvezetőkutya-kiképző Központ csak alapellátást nyújt" – írták. "A megelőzés, illetve a szakszerű és gyors ellátás a munkakutyának minősülő vakvezető kutyák esetében elsődleges fontosságú cél és egyben társadalmi érdek is" - fogalmaztak a közleményben.
A tájékoztatás szerint a vakvezető kutyák genetikai adottságaikat tekintve a legjobbak közé tartoznak, a komplex kiképzésnek köszönhetően rendkívül fegyelmezettek, idegrendszerük kiemelkedően jó. Magyarországon több mint száz ilyen kutya segíti a hétköznapokban a vakokat és gyengénlátókat, valamennyi társállat tulajdonosa az MVGYOSZ tagja.
"A gazdákkal szemben elvárás, hogy a kutyákat legalább félévente elvigyék állatorvoshoz, szűrő-, illetve általános állapotfelmérő vizsgálatra, a túltenyésztés ugyanis esetükben is okoz fajtabetegségeket, amelyek időben való felismerése és kezelése elsődleges" - idézték a közleményben Nagyné Berke Mónikát, az MVGYOSZ szolgáltatásvezetőjét.
(Címlapképünk illusztráció.)