Egy témába vágó színházi előadás után lesz szó erről, a beszélgetés podcastként is elérhető lesz.
A bántalmazó sokszor nem veszi észre, hogy ő bántalmazó; valószínűleg ezért is van az áldozatban duplán szégyenérzet, mert még a bántalmazó szégyenét is magára vállalja
– fogalmazott a hvg.hu-nak adott interjújában a Delta Produkció Darázs című előadásáról. A Darázs egy kétszereplős krimi, amelyben két nő áll egymással szemben (Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke játsszák őket), és bár az korán kiderül, hogy az egyikük az iskolai bullying áldozata, a másik pedig elkövetője, a beszélgetés során egyre nőnek a tétek, és egyre súlyosabb dolgokra derül fény.
Sodró Eliza: Annak, hogy néha megszólalok, egyenes következménye, hogy nem hívnak bizonyos produkciókba
Sodró Eliza ugyan gyakrabban szólal fel társadalmi ügyekben, és nem fél a politikáról sem véleményt alkotni, azért leszögezi, nem hivatásos nyíltlevélíró, hanem színész. Amikor Junior Prima Díjat kapott, őt is megkérték, hogy ne politizáljon a díjátadón. Erről az ügyről és az iskolai zaklatásról is beszélgettünk vele.
Ahogy azt korábban megírtuk, bár az előadást befogadó Kristály Színtérnek be kellett zárnia télire a rezsi miatt, és kérdésessé vált, pár előadásnál többet is tudnak-e játszani belőle, a produkciót végül befogadta a Centrál Színház.
Az előadás mögé pedig beállt az UNICEF is. „A felmerülő kérdések megválaszolásában nyújt szakmai segítséget a produkciónak az UNICEF Magyarország, akik szakértőik bevonásával vesznek részt az előadás utáni feldolgozó beszélgetésben. Szlankó Viola gyermekvédelmi igazgató mellé december 15-én csatlakozik Orvos-Tóth Noémi pszichológus, moderátorként pedig Sodró Eliza próbálja ki magát új szerepben. Az előadásokat követő szakmai beszélgetések podcast formájában is elérhetők lesznek” – áll az erről szóló közleményben.
A Darázs december 15-étől látható a Centrál Színház kisszínpadán; az első előadás már teltházas.
Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: