Élet+Stílus hvg.hu 2022. október. 17. 15:59

Nincs rá pénzük, több ország is lemondja az eurovíziós részvételt

Montenegró és Észak-Macedónia sem lesz ott a jövő évi dalversenyen.

Az egyes országok nagyságának függvényében az Eurovíziós Dalfesztivál résztvevőinek részvételi díjat kell fizetnie, a BBC azonban úgy tudja, miután Oroszországot kizárták a versenyből, néhány országtól magasabb díjat kérnek. Oroszországot, amely jelentős anyagi hozzájárulással vette ki a részét a rendezvényből, Ukrajna lerohanása után tiltották ki a versenyből.

Montenegró nemcsak a részvételi díjat sokallja, hanem az ott tartózkodás költségeit is – a versenyt Nagy-Britanniában rendezik –, és mivel a szponzoraik nem mutattak megfelelő érdeklődést, a meglévő forrásaikból inkább más projekteket finanszíroznak. Észak-Macedónia szintén a részvétel magas költségével, illetve az energiaválsággal indokolta a távolmaradását.

A BBC azt írja, az egyes országok közmédiáinak a költségei nagyjából ötmillió angol fontra rúgnak, de hogy pontosan mennyit fizetnek, az nem nyilvános. A költségek miatt több más ország is fontolgatja a visszalépést a BBC szerint.

Az Eurovíziós Dalfesztivált Ukrajna rendezte volna, de a háború miatt Nagy-Britannia vette át a rendezést, 2023-ban Liverpoolban lesz a dalfesztivál döntője.

A két most visszalépő ország közül egyik sem jutott tovább az elődöntőkből az idei torinói versenyen.

Kapcsolt képünkön az idei győztes ukrán Kalush Orchestra.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.