Az óbudai iskolában tavaly 5,5 millió forintba került a fűtés, az új szabályok szerint évi 58 milliót kellene fizetniük.
Felméri az óbudai Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium, hogy az ott tanulók közül kiknek a szülei tudnának beszállni a villany- és fűtésszámla kifizetésébe – írja a Telex. A laphoz eljutott levél értelmében az iskola egyszeri, 101 302 forintos támogatást kér annak érdekében, hogy a következő tanévben is a hagyományos, tantermi oktatást folytathassák, amely mentálisan és a tanulás szempontjából is jobb a gyerekeknek.
Az iskola igazgatója, Berczelédi Zsolt azt mondta a Telexnek, hogy „előre szeretnének menekülni”, mivel számításaik szerint a rezsiköltségeik a sokszorosukra fognak emelkedni. „Tavaly gázra évi 5,5 millió forintot, áramra 3,5 millió forintot fizettünk. A következő tanévre a gáz ára a jelenlegi díjszabás mellett 58 millió forint körül, a villany 6,8 millió forint körül várható. Ezt a költséget sem a fenntartó, sem az intézmény nem tudja külső támogatás nélkül kigazdálkodni” – nyilatkozta. Azt is hozzátette, hogy a kormány egyeztet az egyházakkal a helyzet megoldásáért.
Az igazgató megjegyezte: nem jelent hátrányt, ha valaki nem tudja vállalni a hozzájárulást, mert már most jelentkezett olyan szülők, aki több gyerek után is be tudja fizetni a kért összeget.
A Népszava kedden arról írt, hogy a kormány szerint elég lesz télen a 20 Celsius-fok az iskolákban. Ezt Kisfaludy László köznevelési helyettes államtitkár közölte a fel- és bejelentéseiről ismert Tényi István megkeresésére, mondván, ha a hőmérséklet eléri ezt a szintet az intézmények termeiben, nem szükséges tovább fűteni őket. A Belügyminisztérium szerint ez évtizedes szabályozás.
Emlékezetes: a tárca júliusban arra utasította az iskolákat, hogy vizsgálják meg, hogyan tudnának mihamarabb átállni gázról fatüzelésre. Erről most azt közölték, hogy az oktatási intézmények fűtése mindenhol megoldott, ám az Európában kialakult gázválság miatt minden eshetőségre fel kell készülni, arra a szélsőséges esetre is, hogy nem lesz elég gáz.
Belügyminisztérium: Nem született döntés az iskolák fűtéséről