Az énekesnő nem árulta el, melyik oldalra gondol, amikor azt mondja, „erőszakosan próbál egy bizonyos kör különböző ideológiákat lenyomni a torkunkon”, és „olyan dolgok történnek, amit néhány évvel ezelőtt még álmunkban sem gondoltunk volna”.
Hosszú nyilatkozatot adott az Origo mikrofonállványának Tóth Gabi, aki őszintén vallott arról is, hogy a magát 110 százalékig Orbán Viktor rajongójának tartó Demeter Szilárd által vezetett Petőfi Kulturális Ügynökség „valóra váltotta az álmát”, mivel a támogatásuk révén az egész Kárpát-medencében turnézhat és játszat külhoni magyarok előtt.
Ennek ellenére az interjúból mégis egy olyan ember élete rajzolódik ki, akinek a kormány lelkes és jelentős támogatása ellenére is igen nehéz a sorsa: az interjú négy különböző pontján elhangzik, hogy milyen rettenetes támadások érték őt. Bár úgy gondolta, bizony csak a társadalom igen szűk, de hangos rétege támadja őt gyűlölködve, sajnos ez is elég volt ahhoz, hogy elbizonytalanodjon magában, aminek mostani nyilatkozatában szerencsére már semmi nyoma, már csak azért sem, mert amikor a Dunakanyarban sétált klipforgatás közben, „a tanártól az állatorvosig, a kismamán és a tinédzseren keresztül az idősebbekig, rengetegen jöttek oda hozzám.
Mindenki azt mondta: büszke rám, és hatalmas szeretetet kaptam tőlük, ami lelkileg megerősített.
Lelki erősségét ugyanakkor szívesen kivetíti az egész országra is: „Az az álmom, hogy eljön majd az idő, talán nem is olyan sokára, amikor rólunk vesznek példát a nyugati országok. Erő, büszkeség, nemzettudat, ez a magyarság. Ez a mi küldetésünk. Meggyőződésem, hogy a magyaroknak nincs párja a világon – különlegesek, egyediek vagyunk, tele tehetséggel, szorgalommal, és elképesztő kulturális hagyományokkal” – mondta az interjúban.
Tóth Gabi beszélt arról is, hogy valójában nem is igaz az a látszat, hogy az elmúlt, állami lehetőségekkel és támogatásokkal kikövezett időszakban tért volna át a Fidesz feltétlen támogatásának útjára: „Már 2012-ben énekeltem a nemzeti dalt a Kossuth téren Orbán Viktor beszéde előtt, de az akkor senkinek nem tűnt föl” – mutatott rá, bár azt ő is beismeri, akkor ezt még nem hirdette „ha kellett, ha nem”. „Aztán a hangos kisebbség megkérdőjelezte, hogy én őszintén ebben hiszek-e” – folytatja az interjúban a megrázó történetet.
Elképesztő vehemenciával jöttek nekem a magukat el- és befogadóknak vallók. Én pedig azt mondtam: tudjátok mit? Igen. Ez az én értékrendem. Ez volt az én coming outom.
Az interjúban azt is elmondja, erre a coming outra azért volt szükség, mert „felborult az egyensúly”, ám ezután olyan talányosan fogalmaz, hogy hosszú idő után először alighanem még az ellenzék is mélyen egyetért vele:
Erőszakosan próbál egy bizonyos kör különböző ideológiákat lenyomni a torkunkon
– mondta ki tudja, melyik politikai oldalról. „Mintha a talpáról a tetejére borult volna föl a világ, alapvető értékeket kérdőjeleznek meg, olyan dolgok történnek, amit néhány évvel ezelőtt még álmunkban sem gondoltunk volna” – mondta.
Mindezt ő sem hagyhatta szó nélkül, így nagy vállalást tett: „Anyaként én már a kislányomért is felelősséggel tartozom, nagyon nem mindegy, hogy milyen világban nő föl. Ezért úgy döntöttem: katolikusként protestálok.”
Tóth Gabi az interjúban beszélt még arról is, hogy
- „Külföldre csak elvétve megyünk, én soha nem vágytam arra, hogy mindenképpen másik országba utazzunk pihenni. Rengeteg csodálatos hely van Magyarországon, ahová érdemes elmenni, ezért mi inkább itthon töltjük a szabadságunkat”;
- óriási élmény volt számára a Tihanyi Apátságban I. András király sírjánál állni;
- a sokat emlegetett támadások során az erdélyiektől sok lelki támogatást és szeretetet kapott, az erdélyi turnéján pedig megerősödött a nemzettudata;
- úgy véli, sok korábbi barátja azért nem köszön már neki, mert a Kárpát-medence népzenéjét keveri a mai, modern stílussal;
- valamint „Hiába próbáltak néhányan támadni a világnézetem vagy a zenei stílusváltásom miatt, nem sikerült elhallgattatniuk.”
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: