Az RTL Klub riportjából kiderült, Kováts Adél lányának, Rozinak élete egyik legnagyobb élménye volt a Bátor Tábor. A lány már saját könyvében emlékszik vissza a táborban töltött időre. A kórház csecsemőkora óta végigkísérte az életét, sokszor kellett befeküdnie, életmentő műtéteket hajtottak rajta végre, később kontrollvizsgálatokra járt.
A súlyos beteg gyerekek számára létrehozott Bátor Táborról forgatott riportot az RTL Klub, a Fókuszban ennek apropóján beszélgettek Kováts Adéllal, a Radnóti Színház igazgatójával és lányával, Kováts Laura Rozáliával.
A lány könyvet írt a Bátor Táborról, ahol a cél, hogy a gyerekekkel elfeledtessék betegségüket, és rengeteg élményben legyen részük. A riport elején Rozi a könyvéből idéz, kiderül, a tábor számára a Mennyországhoz hasonlatos, az ottani sok jó élmény képes elfeledtetni a gyerekekkel a gondokat.
A lány nagyon sok időt töltött kórházban, életmentő műtétet is végre kellett rajta hajtani. A riportban Kováts Adél elmondta, hogy lánya a 32. hétre született, az inkubátorban mindig mosolygott. 6 hét után engedték őket haza a kórházból, majd három hét után észrevették, hogy nincs minden rendben a gyerekkel. Visszavitték a kórházba, ahol megállapították, hogy vízfejűségben szenved, ami azt jelenti, hogy az agyban felgyülemlik az agyvíz.
"Ez volt az, amikor lebénult" - mondta Kováts Adél egy képet mutatva.
A kórházban töltött hónapok alatt a kisgyerek fejébe shuntöt ültettek, amit később eltávolítottak, elkapott fertőzéseket, epilepsziás rohamai is voltak és félig lebénult.
Kováts Adél azt mondta, nagyon furcsa állapotba került. Érdekes módon miközben "reszketett a másnapért", a gyereke által adott öröm nem volt kevesebb. Hihetetlennek találta azt is, hogy mikor a kislánya félig lebénult, nem sírt, hanem nyöszörgött.
"Azt gondoltam, nem normális, hogy egy kisgyerek tűr."
Rozi bal oldala a mai napig gyengébb, és mindent később csinált, mint egészséges társai. Két évesen még nem tudott járni.
A lány a riportban elmesélte, tudta, hogy vízfejűsége van és hogy schuntöt ültettek a fejébe, de azzal nem volt tisztában, hogy ez pontosan mit jelent és hogyan alakult ki a betegség. Elmondta, hogy mérges volt a szüleire, hogy miért nem vitték el egyik kórházból a másikba.
A riport szerint a lány életének egyik legnagyobb élménye a Bátor Tábor volt, ahol családtagként fogadták, elmondása szerint az ott kapott élményterápia a lelkét is meggyógyította, elindult a lelki megtisztulás felé, és fel tudta vállalni helyzetét.
15 évesen került először a táborba, ahol nagyon jó volt a közeg és sok mindent tanult. Sokaknak életmentő lehet egy ilyen közösségben lenni, számára is az volt.