Élet+Stílus hvg.hu 2022. május. 13. 14:36

Újabb spekulációk láttak napvilágot Putyin egészségi állapotáról

Most egy állítólagos Kreml-közeli oligarchától szivárgott ki egy hangfelvétel, melyen a férfi arról beszél, hogy Putyin súlyos beteg, és vérrákban szenved.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Az elmúlt években már többször is felbukkant pletyka szinten Vlagyimir Putyin orosz elnök egészségi állapotának leromlása, a háború kitörése óta pedig különösen megszaporodott a jól értesült közlések száma. Volt, aki Parkinson-kórra, mások pajzsmirigyrákra gyanakodtak.

A New Lines magazin egy Kreml-közeli orosz oligarchától kiszivárgott hangfelvételre hivatkozva most azt állítja, hogy az orosz elnök vérráktól szenved, súlyos beteg. A vérrák konkrét típusa nem derül ki a felvételből. Az oligarcha ugyanakkor beszél arról is, hogy a belföldi hírszerzésért felelő Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) székhelyéről kiadtak egy szigorúan titkos minősítésű dokumentumot, és eljuttatták valamennyi regionális iroda vezetőjének.

Christo Grozev, a Bellingcat oknyomozó portál vezetője szerint a feljegyzés arra utasította az FSZB regionális vezetőit, hogy ne adjanak hitelt az elnök halálos betegségéről terjedő pletykáknak, sőt oszlassák el ezeket, amennyiben felütnék a fejüket a helyi FSZB-egységek köreiben. Az egyik FSZB-s forrás szerint a kiadott utasítással a központ épp az ellenkező hatást érte el, és a hírszerzés berkein belül egyre többen gyanítják, hogy Putyin valóban súlyos beteg.

A magazin beszámol arról is, hogy az utóbbi években megváltozott Putyin kinézete, például az arca lényegesen kerekebbé vált, ami valamilyen betegségre szedett gyógyszer mellékhatása is lehet. Ashley Grossman az Oxfordi Egyetem endokrinológus professzora arról beszélt a New Linesnak, hogy Putyin mindig is fitt, szikár, sovány ember volt, de az elmúlt pár évben arcban és nyakban kikerekedett. Ezt cushingoid alkatnak nevezik, és ahhoz kapcsolódik, amikor valaki szteroidokat szed.

Az állítások ellenőrizhetetlenségére a magazin is felhívja a figyelmet, ahogyan arra a tényre is, hogy a megbuktatására konspiráló oroszok érdekében állhat kamuhíreket terjeszteni Putyin állítólagos betegségéről, hiszen ezáltal egy legyengült embernek állítják be.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Az EU 500 millió eurót ad az ukránoknak, a britek szerint vakmerő lépésekre kényszerülnek az orosz parancsnokok – percről percre a háborúról

Josep Borrell uniós csúcsdiplomata beszélt arról is, hogy reményei szerint az elkövetkezendő napokban megszülethet a megállapodás az olajembargóról, az ukrán csapatok sikeresen megakadályoztak egy orosz folyami átkelési kísérletet a Szjevjerodonecktől nyugatra fekvő Sziverszkij Donyec folyón. Hetvenkilencedik napja tart az orosz-ukrán háború, kövesse a legfontosabb eseményeit itt!

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.