Élet+Stílus hvg.hu 2022. április. 15. 12:37

Felmérték 30 országban, mennyire boldogok az emberek, Magyarországon lesújtó eredmény született

Hollandia lakói a legboldogabbak.

Megjelent az Ipsos közvélemény-kutató globális boldogságtérképe. Harminc ország lakóit kérdezték meg arról, hogy mennyire tartják magukat boldognak.

Kiderült, Hollandia a legboldogabb ország (86 százalék), majd következik Ausztrália (85 százalék), illetve Kína és Nagy-Britannia (83 százalék). Őket követi India, Franciaország, Szaúd-Arábia és Kanada.

Magyarország elég hátul helyezkedik el a mezőnyben az 51 százalékos eredményével, nálunk csak Törökország (42 százalék) és Argentína lakossága boldogtalanabb. Nálunk 13 százalék úgy nyilatkozott, hogy egyáltalán nem boldog.

Ipsos

A kutatás szerint az emberek világszerte leginkább az egészségüket és jólétüket, a családjukat, valamint a céltudatosságot tartják a boldogság forrásának. A felmérés ugyanakkor azt is megállapította, hogy a közösségi média használata, vagy például a politika nem javítja a világ polgárainak boldogságérzetét.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.