Élet+Stílus hvg.hu 2022. február. 23. 11:07

„Gyere tanárnak, k*rva jó lesz!” – kamu toborzóvideóban festik le a tragikus oktatási helyzetet

Zseniális kamu toborzóvideó foglalja össze, milyen problémákkal kell szembenéznie nap mint nap a pedagógusoknak.

Kedden jelent meg, de már több mint 200 ezer megtekintésnél jár a Palóc Videótéka nevű YouTube-csatorna legfrissebb videója, a Legyél tanár! (Őszinte reklám) című kamu toborzóvideó, amelyben az alkotók a pedagóguslét legőrjítőbb pillanatait foglalják össze.

A kormány február 11-én kiadott rendelete ellen – amely szerint a pedagógusok munkabeszüntetését csak úgy engedélyezik, ha az „észrevétlen marad az intézmények működése szempontjából” –, minden nap polgári engedetlenséggel tiltakozik egy-egy iskola, ebbe trafáltak bele a készítők az olyan üzenetekkel, minthogy:

  • „Versenyképes fizetés? Három hónapos nyári szünet? Tisztelet és megbecsülés? Minek az neked, legyél inkább tanár!”
  • „Öt év után kézhez kaptam a diplomámat. Így már pályakezdőként megkeresem annak a pénznek a felét, amit a gimis osztálytársaim megkerestek két nappal az érettségi után... az ALDI-ban!”
  • „Mindig is nagy álmom volt, hogy önkéntesmunkát végezzek a rendes munkám mellett. Pedagógusként ezt egy helyen megtehetem, hiszen heti hatvan órát dolgozom, és ebből a felét fizetetlenül, önkéntesen.”

A pluszmunka mellett megjelennek az abszurd adminisztrációs kötelességek, az életpályamodell és a társadalmi megbecsültség hiánya is, majd miután az alkotók mosolyogva festik le a már-már tragikus helyzetet, a végén azt kérik:

„Legyél tanár! Légyszi, légyszi, lécci, lécci, lécci, gyere tanárnak, k*rva jó lesz!”

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.