Élet+Stílus MTI 2021. november. 14. 21:53

Megérkezett New Yorkba a volt japán hercegnő, és munkát keres magának

Vasárnap indult New Yorkba a volt japán hercegnő, aki feladta uralkodói rangját, hogy hozzámehessen közrangú szerelméhez.

A 30 éves Komuro Mako - egykor Mako hercegnő - és vele egykorú férje, Komuro Kei távozását a nagy japán műsorszolgáltatók élőben közvetítették a tokiói Haneda repülőtérről.  Komuro Kei, aki a Fordham Egyetem jogi karán végzett, egy New York-i ügyvédi irodában dolgozik. "Imádom Makót, és az életemet azzal akarom leélni, akit szeretek" - mondta újságíróknak a múlt hónapban, hagyományos külsőségeket nélkülöző, csöndes tokiói házasságkötésüket követően.

A japánokat megosztotta a hercegnő választása. Sokan érzik úgy, hogy van beleszólásuk, mert a császári családot az adófizetők pénzéből támogatják. Bár már korábban is előfordult, hogy egy japán hercegnő közemberhez ment hozzá, Mako az első, akinek lépése közfelháborodást váltott ki a közösségi médiában és a bulvársajtóban. A császári palota orvosai októberben poszttraumás stressz-szindrómát diagnosztizáltak a hercegnőnél, akit nagyon megviselt a házassága körüli negatív médiavisszhang.

Az Egyesült Államokból szeptemberben hazatért Kei Komuro és Mako hercegnő egy évtizeddel ezelőtt ismerkedtek meg a Tokiói Nemzetközi Keresztény Egyetemen. Naruhito császár unokahúga és vőlegénye 2018-ra tervezett esküvőjét a férfi családjában felmerült pénzügyi viták, köztük Komuro iskoláztatásának költségei miatt halasztották el.

Mako hercegnő példátlan módon elutasította azt a 150 millió jenes (420 millió forintos) egyszeri juttatást, amelyet a császári udvarból való távozással ajánlanak fel a közrendű személlyel frigyre lépő családtagoknak, hogy az uralkodóház volt tagjaként is méltó körülmények között élhessenek.

A BBC News cikke szerint a New Yorkban letelepedő volt hercegnő munkát keres majd.

hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?