Élet+Stílus hvg.hu 2021. június. 02. 09:31

Megjelent egy rövid werkfilm az Elk*rtukról, de Gyurcsány karakterét ezen sem mutatják

A Gyurcsány-film munkacíme „A hazugság ára” volt, ez is kiderül a forgatásról készült jelenetekből.

Mint korábban is írtuk, Bánovits Vivianne és Mózes András főszereplésével játékfilm készült Elk*rtuk címmel a 2006-os őszödi beszéd nyilvánosságra kerüléséről és az azt követő tüntetéssorozat történetéről. A 800 millióból készített filmet Kálomista Gábor producer cége, a Megafilm jegyzi, már az utómunkája zajlik, sőt már elkészült a film előzetese is.

Most a produkció hivatalos oldalán közzétettek egy rövid werkfilmet arról, hogy zajlott a forgatás. Ebből többek között kiderül, hogy eredetileg „A hazugság ára” volt a film munkacíme, legalábbis a csapóra még ezt írták.

A kisfilmben a tévészékház ostromának felvételeit láthatjuk többek között, továbbá letérdepeltetett és a rendőrök által rángatott tüntetőket, Baló György égő MTV-s autóját, de hasonlóan az előzeteshez, Gyurcsány Ferenc karaktere most sem jelenik meg.

A Magyar Hang egyébként úgy értesült, hogy a témában ezen játékfilmen kívül készül egy nagyszabású dokumentumfilm is, melyet Skrabski Fruzsina, a Bűn és büntetlenség (a „Biszku-film”) rendezője készít.

ElkXrtuk / Facebook

Az Elk*rtuk werkfilmjét itt lehet megnézni.

Az Elk*rtuk szinopszisa úgy szól, hogy „amikor egy ambiciózus, de elnyomott közvéleménykutató szakember rájön, hogy a főnöke részt vett egy botrányos hangfelvétel kiszivárogtatásában, úgy dönt, fényt derít az igazság részleteire, hogy azzal jobb pozíciót zsarolhasson ki magának. Összeáll újságíró szerelmével, és nyomozni kezd, de mivel hamar konfrontálódik a főnökével, egy nagyhatalmú kör célpontjává válnak”.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.