Élet+Stílus MTI 2020. június. 19. 10:09

Félelmetesen aktuális a fiókból előkerült Aretha Franklin-dal

A hitről, a fajról szóló Never Gonna Break My Faith új verziójának aktualitását a feketékkel szembeni rendőri erőszak miatt az Egyesült Államokban hetek óta zajló tüntetéssorozat adja. Bryan Adams gépén lapult évekig, most könnyen himnusszá válhat.

Black Lives Matter
Friss cikkek a témában

A dalt eredetileg 2006-ban adta ki a Sonyhoz tartozó RCA Records, méghozzá Aretha Franklin és Mary J. Blige közös előadásában. A mostani, nemrég előkerült változatban a 2018-ban elhunyt Aretha Franklin, a soul zene királynője a harlemi fiúkórus kíséretével hallható - írta pénteken a The New York Times.

A szám Juneteenth ünnepére jelent meg Amerikában: 1865-ben ezen a napon, június 19-én törölték el a rabszolgaságot az Egyesült Államokban.

"A világ ma már más. Mindenütt változás zajlik, remélhetőleg mindannyian teszünk azért, hogy a folyamatok a lehető legkedvezőbb irányba mozduljanak. Ezt a lemezt mindenkinek hallania kell, megérdemelné, hogy himnusszá váljon" – fogalmazott közleményében Clive Davis, a Sony Music kreatív vezetője, Aretha Franklin egykori közeli barátja és munkatársa.

Bryan Adams, a Never Gonna Break My Faith társszerzője elmondta, hogy a dalnak ez a szóló verziója évekig pihent a számítógépében. Amikor a kanadai sztár értesült arról, hogy Clive Davis filmet készít az énekesnő életéről, elküldte neki ezt a változatot.

A dal szövege számos ponton rezonál napjaink történéseire.

Mint a The New York Times írja, a George Floyd, Breonna Taylor, Ahmaud Arbery és mások közelmúltbeli halálával összefüggésben Amerika-, sőt világszerte kibontakozott tiltakozássorozat számos művészt inspirált arra, hogy elővegyen és új változatban megjelentessen régebbi dalokat, protest himnuszokat.

A Never Gonna Break My Faith eredeti, Mary J. Blige-dzsel közös verziója 2008-ban Grammy-díjat kapott a legjobb gospelelőadás kategóriában. Ez volt Aretha Franklin utolsó, tizennyolcadik Grammyje. A dal szerepelt a Robert Kennedy szenátor meggyilkolásáról szóló 2006-os filmben, a Bobby Kennedy – A végzetes nap című moziban.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.