Élet+Stílus hvg.hu 2020. június. 03. 13:09

Most látszik igazán, mennyire fekete Lewis Hamilton a fehér Forma–1-ben

A világbajnok hangot adott a dühének, meg is lett a következménye. Többen elkezdtek önvizsgálatot tartani.

George Floyd halála
Friss cikkek a témában

George Floyd halála után Lewis Hamilton szinte minden dühét és szomorúságát belesűrítette egy bejegyzésbe a közösségi oldalán. Amikor már sok területen és sokan – köztük sportolók – emelték fel a szavukat azzal, hogy „Igazságot George Floydnak”, a Forma–1 mintha mással lett volna elfoglalva.

Hamilton pedig – az F1 történetének első és eddig egyetlen fekete világbajnoka – ezt szóvá is tette. „Látom azokat, akik csendben maradnak, néhányan a legnagyobb sztárok vagytok, mégis hallgattok az igazságtalanságról. Semmi reakció senkitől a szakmámban, amely persze egy fehérek uralta sport” – írta Hamilton, aki nemcsak a bőrszíne, hanem a kiállása miatt is egyedül érezte magát a kollégái között. „Azt gondoltam, hogy mostanra megértitek, mindez miért történik és mondtok róla valamit, de nem vagytok képesek mellénk állni.

Csak, hogy tudjátok, tudom, kik vagytok és látlak benneteket.

A Mercedes – Hamilton csapata – azonnal kiállt a világbajnok mellett.

Később pedig a kollégái is posztolni kezdtek, néhányan még a saját kivételes helyzetükre is reflektálva. A Ferrari versenyzője, Charles Leclerc például leírta, mennyire kényelmetlennek érezte azt, hogy megossza a gondolatait Floyd tragédiájáról és a kialakult helyzetről, de aztán rá kellett jönnie, mekkorát tévedett: „A rasszizmus ellen tettekkel kell fellépni, nem hallgatással” – írta, majd aktív részvételre biztatta a rajongóit.

Később pedig többen csatlakoztak, és gondolkodtak el a hallgatás súlyáról és következményeiről George Russeltől kezdve Daniel Ricciardón át Carlos Sainzig.

 

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.