Tiborcz István üzlettársának cége az egyik építtetője annak a pavilonnak, amelynek tervezője egy Makovecz-tanítvány.
A világ egyik legnagyobb teherszállító repülőjével juttatják el a Magyar Pavilon szerkezeti elemeit a Dubaji Világkiállításra Három ütemben, a világ egyik legnagyobb teherszállító repülőgépével szállítják ki a jövő évi világkiállítás helyszínére a Magyar Pavilon szerkezeti elemeit.
A Magyar Pavilon egy közepes méretű, 1 828 m2-es telken épül meg az Expo "Mobilitás" kerületében, az épület hasznos alapterülete pedig 1 927 m2. A makoveczi stílusú Pavilon egy többszintes, kettős rétegű, faszerkezetű épület lesz, amely egy belső kupolából és az azt körülvevő külső burokból áll. A kiállítási koncepció alapja Magyarország egyedülálló gyógy- és termálvíz kincsének bemutatása.
Az Index azt írja, Makovecz Imre egykori tanítványa, Csernyus Lőrinc tervezte a pavilont, amelyet a Tiborcz István üzltettársának, Paár Attilának a cége, a WHB és az Épkar közös cége épít fel 10,6 milliárd forintból. A 2020 októberétől 2021 áprilisáig tartó expón a magyar szereplés teljes előirányzott költsége pedig közel 21 milliárd forint lesz.
Az egy év múlva kezdődő Világkiállítás 438 hektáros területen kerül megrendezésre, az országok pavilonjai három tematikus kerületben helyezkednek el: Lehetőség, Fenntarthatóság és Mobilitás.
A Magyar Pavilon tervezési és kivitelezési munkálatai az ütemterv szerint haladnak, a szükséges engedélyezési folyamat befejeződött. A Világkiállítás helyszínén már folynak az alapozási munkák, így a szállítmány megérkezését követően azonnal elkezdődik a szerkezet felállítása.